Dzieje sięFotoGłogów

Żeby bezpiecznie zacząć sezon motocyklowy na drogach. W Głogowie trwa akcja MOTOkrew [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Żeby bezpiecznie zacząć sezon motocyklowy na drogach. W Głogowie trwa akcja MOTOkrew [ZDJĘCIA] 2

W sobotę na marinie jest tłoczno, wesoło, bo właśnie motocykliści rozpoczynają sezon. Czyli organizują XII Głogowską Akcję Zbiórki Krwi MOTOkrew – motocykliści dzieciom. Po południu parada motocykli przejedzie przez Głogów.

To już dwunasta dobroczynna akcja motocyklistów, ale pierwsza w tym miejscu – na marinie. Już rano przyjechało ok. 60 motocyklistów z całego regionu. Wielu z nich chciało wziąć udział w zbiórce krwi. Przed krwiobusem Dolnośląskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawiła się kolejka. Trzeba się było uzbroić w cierpliwość, jeśli ktoś chciał oddać krew. Motocykliści zbierają w sobotę także fundusze dla Weroniki z Kotli, na operację jej oczu.

Radoxim 5

Organizatorem tej cyklicznej już akcji jest Klub Motocyklowy GREMIUM MC Radicals z Głogowa. – To jest nasza cykliczna już ogólnopolska akcja zbiórki krwi. Widzimy, że spotkała się z dużym odzewem i zainteresowaniem. Ciągle przyjeżdżają motocykliści i jesteśmy z tego bardzo szczęśliwi. Liczymy, że będzie nas bardzo dużo – mówi Marcin Pelc, organizator.

Przy okazji są atrakcje: koncerty głogowskich grup „Ostatnia Ławka” oraz “Alther Ego”. Pokazy ratownictwa medycznego i inscenizacja wypadku. Zbiórka na rzecz Fundacji Głogowskie Hospicjum, losowanie nagród i konkursy dla dzieci. Po 15 motocykliści przejadą ulicami Głogowa do Białołęki, gdzie proboszcz Sebastian Kluwak – także zapalony motocyklista – poświęci ich maszyny, żeby mogli bezpiecznie rozpocząć sezon.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się