Dzieje sięGłogów

Zgłosił kradzież samochodu, choć… do tego w ogóle nie doszło2 min na czytanie

Zgłosił kradzież samochodu, choć... do tego w ogóle nie doszło

Jak informuje polkowicka policja 29-letnie mieszkaniec gminy Radwanice zgłosił kradzież pojazdu. Mówił, że w aucie zostawił kluczyki i ktoś skorzystał z okazji. Oczywiście w tej sprawie podjęto interwencję.

– Mężczyzna o drugiej w nocy wykręcił numer alarmowy i powiadomił: “Ukradli mi samochód”. Polkowiccy policjanci natychmiast ruszyli na miejsce. Patrolowcy rozpytali właściciela i okolicznych mieszkańców, dochodzeniowcy i kryminalni przesłuchiwali wytypowane osoby i zabezpieczali ślady, a oficerowie dyżurni z Polkowic i Głogowa na podstawie zebranych informacji podjęli dalsze decyzje. Efekt? 35 minut po telefonie rzekomego pokrzywdzonego głogowscy policjanci namierzyli i odzyskali skradziony samochód, a w jego wnętrzu zastali cztery osoby – relacjonuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP Polkowice.

Jak się okazało doszło do oszustwa. – Powtórne przesłuchanie właściciela pokazało, że tak naprawdę samochód został pożyczony i nie odstawiony o czasie na miejsce, a nie skradziony. 29-letni właściciel volkswagena oczywiście przed pierwszym przesłuchaniem został pouczony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, a mimo to zawiadomił o niepopełnionym przestępstwie, w związku z czym usłyszał dwa zarzuty właśnie o takiej treści, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje Przemysław Rybikowski.

Na tym nie koniec. – Spośród czterech zastanych w volkswagenie osób, była jedna, która wcale nie była bez winy, choć ta akurat nie dotyczyła zgłoszenia o kradzieży. 29-letni mieszkaniec gminy Żukowice po prostu nie powinien kierować jakimkolwiek samochodem, ponieważ ciążył na nim sądowy zakaz. Dzięki fikcyjnemu zgłoszeniu o kradzieży, on również odpowie za swój czyn, za który może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat – dodaje oficer prasowy.
RED
fot. KPP Polkowice

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się