Dzieje sięGłogów

Zielona Góra, Nowa Sól… kiedy Głogów? Chodzi o zwolnienie z koncesji na alkohol1 min na czytanie

Alkoholowy rekord - przepiliśmy 64 mln zł

– Radni miejscy przyjęli uchwałę zwalniającą przedsiębiorców z całości opłaty w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Zwolnienia dokonuje się na wniosek przedsiębiorcy – pisze na FB Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli, która poszła śladem Zielonej Góry i w ekspresowym tempie zwołała w tej sprawie sesję.

O co chodzi? W poniedziałek (25.01.) prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19. Dzięki temu samorządy otrzymały możliwość zniesienia opłat dotyczących koncesji alkoholowych.

Przedsiębiorcy nie ukrywają, że koncesje na alkohol mocno obciążają ich budżety w czasie epidemii. – To duże wydatki. Jednak z doświadczenia wiemy, że liczyć trzeba na siebie – na swoją zaradność i pracowitość – przyznaje Grzegorz Preussner, właściciel Fuego Bar.

Czy i kiedy Głogów zdecyduje się na taki ruch? Przypomnijmy, że jest taka wola. Do końca stycznia przedsiębiorcy składają oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w 2020 roku w lokalach gastronomicznych. Później zapadną decyzje.

– Do projektu uchwały musimy ustalić skutek finansowy. W momencie, kiedy będziemy mieli wszystkie wyliczenia, przedstawię stosowną uchwałę na najbliższej sesji rady miejskiej – zapowiada prezydent Rafael Rokaszewicz, bo nie wiadomo, jakie to będą dokładnie kwoty.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się