Zmagania w triathlonie zakończone, żeglarstwo na półmetku

Zmagania w triathlonie zakończone, żeglarstwo na półmetku 1

W niedzielę (11.08.) na starcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie stanęło 20 juniorów w wieku od 18 do 19 lat na dystansie 750 m/20 km/5 km. Wygrał Dawid Goryński z UKS TRS Susz a u dziewcząt Julia Sanecka z Delf Gryfino. Nowa mistrzyni 24 sierpnia startuje na mistrzostwach świata juniorów w Szwajcarii.

ARRA GIF

– Sławę dobrze kojarzę, bo trzy lata temu w młodzikach też tutaj wygrałam – mówiła. W konkurencji sztafety mix na dystansie 4x200m pływanie, 4 km jazda rowerem i kilometr bieg wygrała i tytuł mistrzowski wywalczyła sztafeta z województwa Wielkopolskiego. W klasyfikacji drużynowej na czele KU AZS UAM Poznań.

1

Trwają zmagania żeglarzy, których organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Yacht Klub Sława. Zakończyło już start blisko 90 żeglarzy klasy OPTIMIST. W kategorii chłopców wygrał Jacek Kalinowski z CHKŻ Chojnice a dziewcząt Paulina Rutkowska z YKP Gdynia. W klasie BIC Techno 293 w której startowało ponad 40 żeglarzy. Wygrał Konrad Machura z SKŻ Sopot a w kategorii dziewcząt Nadia Kulis z Baza Mrągowo.

W dniach 13-17 sierpnia na jeziorze sławskim w ramach OOM wystartują żeglarze kolejnych klas. W Laser 4.7 udział zapowiedziało 77 zawodników a L`Equipl OPEN 10 par.