Dzieje sięGłogów

Zmarł ksiądz Jan Błąd, były proboszcz parafii w Jaczowie1 min na czytanie

Zmarł ksiądz Jan Błąd, były proboszcz parafii w Jaczowie

Dziś w nocy (25.08.) zmarł śp. ks. kan. Jan Błąd. Emerytowany kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej był do 2007 roku proboszczem w Jaczowie.

Msza św. pogrzebowa z udziałem księdza biskupa zostanie odprawiona w piątek 28 sierpnia o godz. 11 w kościele parafialnym w Jaczowie. Bezpośrednio po jej zakończeniu nastąpią dalsze obrzędy pogrzebowe na cmentarzu w Jaczowie.

Radoxim 5

Jan Błąd urodził się 13 listopada 1933 r. we wsi Mazury koło Kolbuszowej (obecnie woj. podkarpackie) w rodzinie Franciszka i Anny. Do szkoły podstawowej uczęszczał w rodzinnej miejscowości.

Jak czytamy na portalu gosc.pl w 1951 r., po uzyskaniu matury w Ogólnokształcącym Gimnazjum i Liceum w Sokołowie Małopolskim, został przyjęty do seminarium duchownego w Przemyślu.

W 1956 r. przeniósł się do seminarium duchownego we Wrocławiu i tam otrzymał święcenia kapłańskie 23 czerwca 1957 r. Pracował najpierw jako wikariusz w Bogatyni, a w 1961 r. został administratorem parafii w Gościsławiu i Osieku. Od 1964 r. pracował, ponownie jako wikariusz, w parafiach Strzelin, Stobno, Prusy, Cerekwica, Bystrzyca Kłodzka i Polkowice.

W czerwcu 1972 r. skierowano go jako proboszcza do Jaczowa. Podczas pobytu na tej placówce został inkardynowany do utworzonej 28 czerwca 1972 r. diecezji gorzowskiej.

28 kwietnia 1996 r. bp Adam Dyczkowski odznaczył go godnością kanonika R.M. 1 sierpnia 2007 r. przeszedł w stan spoczynku. W trakcie emerytury mieszkał w Malczycach i we Wrocławiu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się