Dzieje sięGłogów

Zmień piec na ekologiczny. Do końca lipca złóż wniosek a dostaniesz dotację 5 tys. zł1 min na czytanie

Zima minęła - nie było czym oddychać

Do 31 lipca można składać wnioski o dotację z miasta na wymianę pieców węglowych na nowe, proekologiczne źródła ogrzewania. Można na nowy piec uzyskać od gminy jednorazową, bezzwrotną dotację do 5 tysięcy zł. Magistrat na takie przedsięwzięcia skierowane do mieszkańców Głogowa przeznaczył 100 tysięcy zł.

Dofinansowanie do wymian pieców w „Programie Ograniczenia Niskiej Emisji w Gminie Miejskiej Głogów” ma głównie na celu zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń powietrza, dokuczliwego w sezonie grzewczym, czyli jesienią i zimą. Wszyscy wtedy narzekamy na smog, ale trzeba coś z tym zrobić, także u siebie w domu.

Jak dostać dofinansowanie? Mogą się o nie ubiegać osoby i podmioty dysponujące aktem własności do nieruchomości. Jeżeli nieruchomość znajduje się we współwłasności, wymagane jest uzyskanie zgody wszystkich współwłaścicieli. Potem trzeba sporządzić wniosek i złożyć do końca lipca w magistracie. Dotacje będą przyznawane według kolejności wpływu wniosków. Po zakwalifikowaniu wniosku do realizacji trzeba będzie podpisać umowę, i dopiero na jej podstawie przystąpić do prac.

Warto pamiętać, że dofinansowaniem objęte są wyłącznie przedsięwzięcia związane z ograniczeniem niskiej emisji, czyli w szczególności wymiana pieców zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na nowoczesne źródło ciepła. Mogą to być kotły gazowe, kotły na lekki olej opałowy, piece zasilane prądem elektrycznym lub ogrzewanie elektryczne, czy piece opalane paliwem stałym, spełniającym wymagania 5 klasy. Po wykonaniu prac należy zgłosić ten fakt w urzędzie miejskim z wnioskiem o wypłatę dotacji.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się