Dzieje sięGłogów

Zmieniają wózki w PSZOK-u. Stare miały za małe kółka1 min na czytanie

Zmieniają wózki w PSZOK-u. Stare miały za małe kółka 1

W Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów będą nowe wózki do ważenia odpadów – głogowianie, którzy wywożą tam posegregowane śmieci, zwracali uwagę na to, że te stare po prostu się nie sprawdzają. Ciężko nimi było manewrować po placu wysypanym kamieniem. – Nowe wózki będą miały większe koła, trafią tutaj za dwa tygodnie – mówi nam Rafał Sikora z GPK Suez Głogów. Ale to nie koniec, bo spółka planuje również utwardzić teren PSZOK-u. – Na razie żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, ale faktycznie taki rozwiązanie jest brany pod uwagę – dodaje.

Przypomina jednocześnie, że ważenie odpadów na wózków jest koniecznością. – Pracownik PSZOK-u wszystko wpisuje do ewidencji – zaznacza Sikora. Odpady powinny być posegregowane. To nie jest śmietnisko, gdzie wyrzucamy odpady zmieszane. Poza tym na przykład odpadów zielonych czy gruzu nie można tutaj przywozić luzem w przyczepce. – Należy zapakować wszystko do worków, aby móc ustawić na wózku i zważyć. Potem przesypać do odpowiednich kontenerów – zwraca uwagę.

PSZOK-i czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 10-16 (przerwa techniczna w godz. 13-13.30) oraz w soboty w godz. 8-16 (przerwa techniczna w godz. 11-11.30).
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się