Dzieje sięGłogów

Znaki już są – od piątku zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście1 min na czytanie

Znaki już są - od piątku zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście

Miasto szykuje się do wprowadzenia nowej organizacji ruchu na Rynku, która wyłączy wjazd samochodów na Rynek od strony sukiennic, czyli od strony północnej. W tej części nie będzie można parkować, płatna strefa parkowania zostanie zamknięta. Zmiana organizacji ruchu nastąpi 1 lipca i potrwa do 15 września.

Dziś (29.06.) zamontowano tam tabliczki informujące o tymczasowej zmianie organizacji ruchu. – Myślę, że to dobry pomysł – mówi głogowianka argumentując, że dobro przedsiębiorców też jest ważne. – Chociaż latem niech ogródki będą pełne ludzi – dodaje. Jedni się cieszą, drudzy martwią. Martwią mieszkańcy Starego Miasta, bo ubędzie im kilka miejsc parkingowych.

Radoxim 5

– Wprowadzamy tę organizację czasowo, ze względu na to, że przy lokalach gastronomicznych wystawione są ogródki zewnętrze. Realizujemy wniosek głogowskich przedsiębiorców i mieszkańców, którzy prosili o wyłączenie Rynku z ruchu aut. Nie jest możliwe, by na całym Rynku wprowadzić zakaz ruchu, ponieważ wymusiłoby to dalsze ograniczenia w przejazdach i parkowaniu na innych ulicach Starego Miasta. Wsłuchując się w argumenty mieszkańców i przedsiębiorców wprowadzamy okresowy zakaz ruchu od strony północnej, będziemy obserwować sytuację i zobaczymy czy to rozwiązanie odpowiada przedsiębiorcom, ich klientom i mieszkańcom – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się