Artykuł Informacyjny

Znane branże, które wciąż mają się dobrze dzięki Internetowi3 min na czytanie

Znane branże, które wciąż mają się dobrze dzięki Internetowi

Wszyscy pamiętamy panikę w początkowych dniach pandemii. Rzeczywistość okazała się nie tak straszna, jak sądziliśmy. Po chwilowym załamaniu byliśmy również świadkami nowych trendów i zmian w wielu branżach usługowych. Sporo z tych trendów pozostało z nami do dziś.

  • Adaptacyjność i elastyczność – pandemia przyniosła znaczące zmiany w życiu każdego człowieka i w jego otoczeniu biznesowym. Umiejętność dostosowania się do tych zmian okazała się jedynym sposobem na przetrwanie.
  • Transparentność – jednym z najnowszych trendów, jeśli chodzi o zadowolenie klientów, jest jawność. Klienci nie lubią, gdy usługodawcy próbują ukryć swoje błędy.
  • Zaradność – narzędzia i technologie, które mogą pomóc nawet małym firmom osiągnąć więcej niż innym, są wreszcie dostępne. Dzięki Internetowi wielu małych i dużych przedsiębiorców może połączyć się ze swoimi klientami.

Przyjrzyjmy się teraz firmom i branżom, które rozkwitły w tym trudnym okresie.

Branża gastronomiczna – nawet jeśli ludzie pracują dziś z częściej z domu i mają własne kuchnie, nie każdy znajduje czas na przygotowywanie potraw. Dostarczanie posiłków w dzisiejszych czasach przechodzi prawdziwy renesans i ostatecznym rozrachunku branża gastronomiczna sporo zyskała. Jednak początkowo restauracje i bary zostały poważnie dotknięte przez lockdowny wskutek tymczasowego zamknięcia lub ograniczenia działalności.

Branża bukmacherska i kasyna online – jedną z branż, które wyraźnie zyskały na zmianie sytuacji rynkowej, stały się zakłady sportowe i kasyna online. Operatorzy działający w terenie i online zaczęli się coraz szybciej przenosić do sieci, oferując dostęp do bonusów i pełnych statystyk również za sprawą nowoczesnych i funkcjonalnych aplikacji mobilnych. Takie oferty jak Betcris kod promocyjny można zgarnąć jednym kliknięciem bez wychodzenia z domu. Co więcej, stacjonarne kolektury bukmacherskie nie oferują nawet połowy promocji spotykanych dziś online. Gdy doliczy się do tego koszty utrzymania takich placówek, nic dziwnego, że zakłady sportowe online wychodzą z niedawnego kryzysu obronną ręką. To samo możemy powiedzieć o kasynach online. Przychody z działalności tych ostatnich w 2021 roku po praz pierwszy wyprzedziły przychody operatorów stacjonarnych. Trend ten zdecydowanie będzie się utrzymywał.

Branża gier wideo – to kolejna nisza rynkowa, która obok kasyn i bukmacherów w sieci odnotowała spory boom. Oczywiście rynek gier wideo od dekad odnotowuje wzrosty, ale ostatnia pandemia spowodowała, że dosłownie wystrzelił w górę. Ludzie mają dziś jeszcze więcej czasu na rozrywkę. Doprowadziło to wręcz do tego, że wskutek ogromnego popytu wielu firmom z tej branży jest dziś ciężko w zaoferowaniu wsparcia technicznego.

Handel elektroniczny, dostawy i usługi kurierskie – sukces tej branży wydaje się oczywisty. Potrzeby konsumentów niezależnie od lockdownów nadal musiały być zaspokajane, ale ich zachowania w tym okresie uległy drastycznej zmianie. Świadczy o tym fakt, że coraz więcej osób decyduje się na zakup towarów w Internecie. Platformy e-commerce zareagowały na zmiany niezwykle szybko i ugruntowały swoją pozycję kosztem sklepów stacjonarnych.

Zmiany na rynku usług w Internecie – podsumowanie

Odporność i zaradność w połączeniu z elastycznością decyzyjną polegającą na zaspokajaniu nowych potrzeb konsumentów nie od dziś pozwalały odnieść sukces w biznesie. Dopóki rzeczywistość będzie nas zaskakiwała i gotowała nam niespodzianki, przedsiębiorcy szybko reagujący na zmiany mają szansę przetrwać nawet największe zawirowania.

Zobacz inne