Dzieje sięGłogów

Znów tryśnie wodą, rozświetli się i zacznie grać. Jeszcze w marcu?2 min na czytanie

Znów tryśnie wodą, rozświetli się i zacznie grać

Zrobiło się ciepło, idzie wiosna, więc głogowianie pytają o fontannę w Parku Słowiańskim przy al. Wolności. Tą, która po remoncie, zrobiła prawdziwą furorę. I cieszyła nas całe lato, aż do października. Trzy razy dziennie odbywały się tam pokazy muzyczno-świetlne. Chętnych, by wziąć w nich udział, nie brakowało. Teren wokół fontanny zapełniał się po brzegi. Dostawiono nawet ławek.

W ratuszu planują, aby z początkiem kwietnia ponownie uruchomić fontannę. Choć kto wie czy taka decyzja nie zapadnie szybciej. – Może nawet w marcu. To będzie zależało od warunków pogodowych, szczególnie od temperatur nocą. Zrobimy to tak szybko, jak będzie to możliwe – zapowiada Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

Na co dzień fontanna będzie tryskać w godz. 8-22, koncerty odbywać się będą o godz. 17, 19 i 21. – Zakładamy, że w tym roku nie będziemy zmieniać ani godzin, ani też melodii. One funkcjonowały zaledwie pół sezonu. Są też takie możliwości, aby zrobić ekstra pokaz dedykowany pod jakiś dzień, święto czy wydarzenie – dodaje. Dodatkowe pokazy będą jednak możliwe dopiero wtedy, gdy poprawi się sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Wylicza też, że utrzymanie fontanny – na sezon – będzie kosztowało w granicach 50-60 tys. zł. – Pamiętajmy, że fontannę oddaliśmy do użytkowania w połowie ubiegłego roku. Nieco ją poznaliśmy, ale to nie był jeszcze pełny sezon. Mamy nadzieję, że będzie sprawnie działać – mówi Poznański. Oczywiście ta jest jeszcze na gwarancji.

Przypomnijmy, że koszt fontanny zamknął się w kwocie wcześniej wydanej na rewitalizację Parku Słowiańskiego. W latach 2016-2019 miasto wydało na tę inwestycję niecałe 5 mln zł.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się