Dzieje sięGłogów

“Zastrzęsło!” Piszecie, że solidnie. KGHM sprawdza skutki1 min na czytanie

Wstrząs w kopalni Polkowice-Sieroszowice. To była górnicza siódemka

– Znów tąpniecie było! A nawet dwa. Silnie odczuwalne w Grębocicach. Jedno po drugim – napisał nam przed chwilą Czytelnik. Sprawdzamy, co się stało. Wkrótce tutaj podamy Wam więcej informacji.

KGHM zbiera dla nas szczegóły, czy i co się wydarzyło. ZG Rudna? ZG Polkowice-Sieroszowice? Za kilka minut więcej informacji.

AKTUALIZACJA GODZ. 13:45
Piszecie, że na ZG Rudną Północ wjechali ratownicy na sygnałach.

AKTUALIZACJA GODZ. 14:05
KGHM potwierdza wstrząs na ZG Rudna. Z wstępnych informacji wynika, że nikomu nic się nie stało. Załoga jest bezpieczna. Czekamy na więcej szczegółów.

AKTUALIZACJA GODZ. 14:20
Z informacji od pracowników KGHM wiemy, że to były dwie “siódemki” czyli bardzo silne wstrząsy na oddziale G-3 na ZG Rudna, na głównej. Górnicy także potwierdzają, że ich koledzy są cali. Nikomu nic się nie stało.

AKTUALIZACJA GODZ. 14:50
Jest oficjalny komunikat KGHM. Mówi o trzech wstrząsach. “4.01.2023 r. doszło do samoistnych wstrząsów górotworu o energii 8,1×10J, 6,7×10J i 3,5×10J w oddziale wydobywczym G-3 w Rejonie GG-1 Zakładów Górniczych Rudna. W pobliżu lokalizacji wstrząsu przebywało 13 pracowników, wszyscy o własnych siłach wycofali się z miejsca zagrożenia. Nikt nie został poszkodowany…”

Sprawę zbada specjalna komisja.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się