Sport

Zofia Bandura oraz Nadia Moździoch z Legionu Głogów z medalami mistrzostw Polski!1 min na czytanie

Zofia Bandura oraz Nadia Moździoch z Legionu Głogów z medalami mistrzostw Polski!

To kolejny wielki sukces zawodników Legionu Głogów. Ponownie na mistrzowskiej imprezie. Głogowianie w ostatnich dniach brali udział w dwóch dużych imprezach.

Były to po pierwsze mistrzostwa Polski w kickboxingu w wersji kick-light, które zgromadziły ponad 300 zawodników. Najlepiej z naszych poszło Zofii Bandurze i Nadii Moździoch. – Dziewczyny stoczyły we Włoszakowicach walki, w których ostatnią zawalczyły ze sobą – relacjonuje Maciej Domińczak, trener Legionu. – Po tym jak obydwie w pięknym stylu odprawiły rywalki również i finał był emocjonujący i bardzo wyrównany. Ostatecznie stosunkiem głosów 2:1 wygrała Zosia, która po raz pierwszy została mistrzynią Polski – dodaje.

W mistrzostwach brali też udział Antoni Krężel i Karol Andrasz. Oboje wygrali swoje pierwsze pojedynki, jednak w walkach ćwierćfinałowych ulegli rywalom. To nie koniec startów. Puchar Polski w MMA okazał się bardzo szczęśliwy dla Maji Mołodeckiej. Po wygraniu w zeszłym roku amatorskich Mistrzostw Europy również i tym razem nie dała szans przeciwniczkom. – Zarówno pierwszą jak i drugą walkę Maja skończyła przed upływem regulaminowego czasu – opowiada Domińczak. Nie udało się natomiast wygrać Michałowi Andraszowi. Za dwa tygodnie głogowianei wezmą udział w mistrzostwach Polski Low-kick, potem czekają ich mistrzostwa Polski K1 a tuż przed wakacjami odbędą się mistrzostwa Polski muaythai dzieci i kadetów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport