Dzieje sięGłogów

Żona biskupa odwiedziła Głogów. Kolejne ze spotkań z cyklu Boskie Kobiety1 min na czytanie

Żona biskupa odwiedziła Głogów. Kolejne ze spotkań z cyklu Boskie Kobiety

“W Labiryncie Przekonań” – pod takim hasłem odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Boskie Kobiety. Organizatorkami tych cyklicznych wydarzeń są kobiety z głogowskich kościołów zielonoświątkowych.

– Jest dla nas ważnym, by stworzyć platformę gdzie mieszkanki naszego miasta mogą budować relacje, inwestować w siebie, wyjść czasem z domu, posłuchać innych mądrych kobiet i czerpać inspirację do pracy nad samą sobą – mówi Marta Duda, jedna z organizatorek. 

Radoxim 5

Gościem specjalnym spotkania była Ewa Wasilewska-Kamińska – doktor nauk społecznych i wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim, specjalistka w obszarze myślenia krytycznego i autorka książki naukowej jemu poświęconej. 

– Nasz gość jest znany w mediach społecznościowych jako żona biskupa, gdyż jest żoną protestanckiego duchownego, biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. Jej inspirujące wpisy rzucające wyzwania w różnych sferach naszego życia podsunęły nam myśl, by zaprosić ją do Głogowa. Cieszymy się, że z tego zaproszenia skorzystała – wyjaśnia Ewa Szatkowska, żona pastora kościoła Centrum Ewangelii. 

Ponad 120 kobiet z miasta uczestniczyło w spotkaniu podczas którego poza kolacją wysłuchano prelekcji o przekonaniach i ich wpływie na nasze życie. Z programem muzycznym wystąpili też młodzi lokalni artyści, Kasia Bartczak z Przyjaciółmi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się