Sport

Zostali drużynowym mistrzem Polski. Sukces głogowskiego klubu1 min na czytanie

Zostali drużynowym mistrzem Polski. Sukces głogowskiego klubu

Głogowskiego Klubu Judo startował w Konotopie w mistrzostwach Polski Polskiej Akademii Ju-jitsu. Był to ostatni turniej w tym roku, który zakończyli z wielkim przytupem. – Znakomita postawa naszych zawodników zaowocowała, że na koniec roku zostajemy drużynowym mistrzem Polski – mówi nam Łukasz Kogut. Zawody odbywały się w trzech formułach: Grappling, Fighting oraz kata.

– My się skupiliśmy w starcie w Grapplingu przywożąc worek medali – dodaje. Najlepsi w swoich kategoriach byli: Wiktoria Dróżdż, Natalia Galbarczyk, Marcin Nowak, Igor Buhai, Filip Juras, Szymon Grudzień, Mark Yankovski, Bartosz Grudzień oraz Julia Tryka. Na 2. miejscu zawody zakończyli: Bartosz Boczula oraz Anastasia Buhai przegrywając złoto z klubową koleżanką Julką. Z brązowym medalem do Głogowa wróciła Gabriela Suchocka oraz najmłodsi zawodnicy: Jan Więcek, Kacper Wicher oraz Mikołaj Nowak.

– Duże gratulację i brawa za postawę i odwagą należą się Bartkowi Grudniowi, który zdecydował się przełamać pierwsze lody i pierwszy raz w życiu wystartować w ju-jitsu fighting bez typowego przygotowania pod start tego rodzaju, a ostatni trening w tej formie mielimy ponad pół roku temu. Bartek ten start kończy na 3 miejscu wygrywając 2 walki i minimalnie na punkty przegrywając dwie walki. Lepszego zakończenia jako trenerzy naszych zawodników nie mogliśmy sobie tego wymarzyć – kończy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport