Dzieje sięFotoGłogów

Zostaniemy tu i zrobimy magistra z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 285

W czwartek (27.06.) studenci kończący w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej licencjat na tym kierunku mają obrony. – Jestem bardzo zadowolona, że pojawia się kontynuacja moich studiów na poziomie magisterskim – mówi Katarzyna Michałowska, studentka, która chce zostać na tej uczelni i zrobić magistra. Podobnie jak jej koleżanka Agata Bienias.

– Mam nadzieję, że pracę w tym zawodzie znajdę. Po stażu już miałam pierwsze propozycje – zapewnia Katarzyna. Rekrutacja na ten nowy kierunek magisterski odbędzie się w drugiej połowie lipca. Warto się już zastanowić i zdecydować, gdyż liczba miejsc jest ograniczona – przyjmą tylko 18 osób.

W piątek (7.06.) na konferencji prasowej rektor Katarzyna Rusak poinformowała, że od października będzie nowy kierunek studiów magisterskich – innowacyjny program kształcenia przyszłych nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej na studiach drugiego stopnia, na kierunku pedagogika. Będą to stacjonarne studia dwuletnie, a studenci będą się uczyli wykorzystywania technologii informacyjnych, informatycznych i medialnych w pracy dydaktycznej.

Więcej będzie godzin języka obcego, a zajęcia praktyczne będą stanowiły ponad 80 proc. programu. Absolwent uzyska tytuł magistra i będzie przygotowany do pracy zawodowej na stanowisku nauczyciela przedszkolnego oraz nauczyciela w klasach 1-3 w szkole podstawowej. Adresatem projektu rozpoczynanego przez PWSZ są osoby powyżej 22 lat, kobiety i mężczyźni z wyższym wykształceniem, ukończonym licencjatem na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.
DON

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się