Dzieje sięFotoGłogów

Zryw Kotla lokalnym partnerem Chrobrego Głogów. Podpisali porozumienie4 min na czytanie

1

Chrobry Głogów rozpoczął współpracę ze Zrywem Kotla – to drużyna występująca w B-klasie, ale mająca wielkie ambicje, by grać wyżej. Największym sukcesem tego klubu było wicemistrzostwo klasy okręgowej. A barwy Zrywu w przeszłości reprezentowali m.in. Jarosław Helwig oraz Tomasz Trznadel, później zawodnicy pomarańczowo-czarnych.

Umowę współpracy podpisano w sali konferencyjnej Chrobrego z udziałem prezesów obu klubu – Jarosława Trawińskiego i Rafała Kempy. A także obecny był dyrektor sportowy Chrobrego Zbigniew Prejs, prezydent miasta Rafael Rokaszewicz – nie mogło zabraknąć Łukasza Horbatowskiego, wójta gminy Kotla. Na czym będzie polegała współpraca? Dyrektor sportowy podkreślał, że klubowi takiemu właśnie jak Chrobry, który jest piłkarską marką w całym regionie, zależy na tym, aby być obecnym także tutaj lokalnie. Nie tylko marketingowo. Współpraca opierać będzie się chociażby na szkoleniu młodzieży, organizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze sportowo-rekreacyjnym. To także będzie organizowanie szkoleń w zakresie zdrowego stylu życia, rekreacji i sportu, a w szczególności piłki nożnej. Choć pomysłów jest naprawdę wiele.

– Współpraca z takim klubem – Chrobrym Głogów – jest dla nas dużym wyzwaniem, ale i wielkim sukcesem. Mam nadzieję, że będzie to w przyszłości procentować dla obu klubów – mówił Rafał Kempa, prezes Zrywu Kotla.

– Zryw Kotla to nasz lokalny partner. Zawsze moim marzeniem było, aby Chrobry Głogów miał swoje grupy selekcyjne w tych miejscowościach. Niestety związane z tym koszty na to nie pozwalają. Nie przeszkadza nam to jednak w tym, aby właśnie współpracując z klubami, mieć nadzór nad młodymi piłkarzami – naszym zadaniem jest współpraca w szkoleniu, dzielenie się swoimi doświadczeniami – podkreślał Zbigniew Prejs, dyrektor sportowy Chrobrego Głogów.

– Jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, kiedy młodzież w wiejskim klubie ma możliwość współpracować i podglądać zawodowców w takim dużym klubie z tradycjami. Dla młodych chłopaków to coś wielkiego. Mam nadzieję, że to porozumienie spowoduje jeszcze większe pokłady energii i chęci do gry w piłkę – zaznaczał Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla, który kiedyś grał w piłkę właśnie w barwach Zrywu.

– Mimo, że Chrobry Głogów to jest miejski klub, to zależy nam na współpracy w regionie. Warto, żeby z całej tej rodziny piłkarskiej móc wyłuskać talenty, które często są w okolicznych miejscowościach. Taka współpraca może służyć dla dobra rozwoju piłki nożnej w regionie – dodawał Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się