Dzieje sięGłogów

Zryw Kotla wygrał turniej. Szuszkiewicz: Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Frankowi1 min na czytanie

Zryw Kotla wygrał turniej. Szuszkiewicz: Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Frankowi

Trzeba przyznać, że mimo wysokiej temperatury, frekwencja dopisała – 21 zespołów stanęło do rywalizacji na boiskach Chrobrego Głogów na os. Piastów. To był charytatywny turniej “Bramka dla Franka”. Najważniejsze było to, aby pomóc małemu chłopcu z Głogowa. Udało się. Puszka z pieniędzmi się wypełniła. Uczestnicy turnieju mieli wielkie serca.

Na boiskach trwała zacięta walka. Najpierw faza grupowa, potem pucharowa. Po wszystkich meczach zwycięstwo świętował Zryw Kotla, który w finale wygrał 4:0. Do tego klubu trafiły też indywidualne wyróżnienia. Nagrodę za najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Łukasz Szuszkiewicz a najskuteczniejszym piłkarzem był Przemysław Szuszkiewicz.

Radoxim 5

– Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Frankowi. I za sportową rywalizację dziękujemy wszystkim zespołom. Wynik daje satysfakcję, ale jeszcze większą radość to, że była to okazja do wspólnego spotkania. Świetną robotę oczywiście wykonali organizatorzy turnieju – społeczną – mówił Przemysław Szuszkiewicz, obrońca Zrywu.

Przypomnijmy, że u Franka po urodzeniu zdiagnozowano chorobę genetyczną Osteogenesis Imperfekta – wrodzoną łamliwość kości. Ma również wrodzoną niewydolność oddechową dlatego na co dzień musi być podłączony do respiratora, który pomaga mu oddychać. Zbierane są pieniądze na jego rehabilitację, która mogłaby mu pomóc w dalszym, bardziej samodzielnym życiu. 
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się