Dzieje sięGłogów

ZSP pierwszą głogowską szkołą z akredytacją Erasmusa1 min na czytanie

ZSP pierwszą głogowską szkołą z akredytacją Erasmusa

– Mamy powody do zadowolenia – mówi nam Paweł Korzeń, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie pokazując akredytację Erasmusa. A ta gwarantuje im regularne otrzymywanie dofinansowań z Unii Europejskiej na zagraniczne praktyki dla uczniów i kadry pedagogicznej. Chodzi o wielkie pieniądze, bo o minimum 30 tys. euro rocznie na praktyki dla uczniów oraz 10 tys. euro dla nauczycieli. – I tak do 2027 roku – dodaje.

ZSP jest pierwszą szkołą z Głogowa, która otrzymała taką akredytację. Z Erasmusem współpracuje od lat – dokładnie od 2017 roku. Przez ten czas zrealizowała wiele wyjazdów na praktyki. Wszystkie projekty zostały wysoko ocenione. W sumie kwota opiewa na ponad milion euro. – W przyszłym roku szkolnym uczniowie wyjadą do Hiszpanii z branży mechanicznej, mechatroniczna i elektryczna. Chłopcy wyjadą do nowoczesnych firm – dyrektor mówi, że takie praktyki trwają 14 dni.

Radoxim 5

W praktykach udział mogą wziąć uczniowie z drugiej, trzeciej lub czwartek klasy szkoły średniej. – Ważne jest to, że zdobywają ogromne doświadczenie, ale też poznają kulturę czy język danego kraju. Nawiązują też wiele nowych znajomości – zaznaczać Korzeń. I korzyści jest naprawdę wiele. – Często zdarza się, że później te firmy proponują im zatrudnienie. Dla nich to drzwi na świat – mówi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się