Dzieje sięGłogów

Zubowski reprezentuje Polskę podczas sesji zgromadzenia parlamentarnego NATO1 min na czytanie

Zubowski reprezentuje Polskę podczas sesji zgromadzenia parlamentarnego NATO

– Nie chwalę się – mówi skromnie poseł Wojciech Zubowski (PiS), który bierze udział w sesji plenarnej zgromadzenia parlamentarnego NATO. Jego obecność w Lizbonie wynika przynależności do zgromadzenia parlamentarnego Sejmu i Senatu przy NATO.

– Sesje, ze względu na pandemię, odbywały się w formule zdalnej i w takich tez brałem udział. Wkrótce powinny zacząć się też posiedzenia komisji przy zgromadzeniu. Wraz ze mną w Portugalii jest grupa kilkunastu posłów i senatorów z różnych klubów parlamentarnych. Dla przykładu w komisji bezpieczeństwa i ekonomii także Michał Szczerba z PO – opowiada nam.

Dodaje, że dziś po południu (11.10.) obrady zakończą się głosowaniami. – W których przyjmować będziemy stanowiska w różnych kwestiach. Te z kolei mogą posłużyć do kształtowania polityki NATO w przyszłości. Co ciekawe – na tym posiedzeniu zapowiedziano swoistą rewizję funkcjonowania zgromadzenia i zmianę sposobu jego działalności. Szczegółów jeszcze nie przedstawiono. Jutro delegacja wracać do Polski i od razu zaczynamy posiedzenia komisji sejmowych. W środę i czwartek posiedzenie Sejmu – zaznacza.
RED
fot. FB Wojciech Zubowski

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się