Dzieje sięGłogów

Zyskali grant na podnośnik. Seniorom będzie łatwiej1 min na czytanie

Zyskali grant na podnośnik. Seniorom będzie łatwiej

Mimo, że wygrali budżet obywatelski w zeszłym roku, to koszty zadania okazały się znacznie wyższe. Chodzi o windę dla Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań”. Codziennie do placówki przychodzi kilkuset seniorów. Większość to osoby po 70.roku życia, dla których wchodzenie po schodach to duży wysiłek.

-Projekt wygrał i został zatwierdzony do realizacji, jednak po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym okazało się, że koszty tego zadania znacznie przewyższają środki przewidziane w BO na realizację tego przedsięwzięcia. Udało się jednak pozyskać grant w wysokości 250 tysięcy zł na realizację projektu, z czego 197.725,00 zł na sfinansowanie podnośnika. Pozostała kwota potrzebna do zrealizowania inwestycji finansowana będzie z budżetu miasta. Wykonanie robót budowlanych zaplanowano na 2023 r. – informuje Daria Jęczmionka z biura prasowego głogowskiego ratusza.

W ramach zadania miasto montażu podnośnika przebuduje otwory zewnętrznych w celu dostosowania stolarki okiennej i drzwiowej, schody zewnętrzne, wykona remont nawierzchni utwardzonych przy budynku, dociepleni ścianę boczną budynku wraz z częścią wejściową oraz niezbędny zakres robót elektrycznych i sanitarnych.

RED

źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się