Dzieje sięGłogów

6-letnia Zuzia walczy z nowotworem nerwowym1 min na czytanie

6-letnia Zuzia walczy z nowotworem nerwowym

Zuzia Wardyńska ma 6 lat. Mieszka w Starych Serbach. Jak opowiadają najbliżsi do tej pory była zdrowym dzieckiem i nic nie wskazywało na to, że coś jej dolega. Bóle i zawroty głowy pojawiły się przed miesiącem – w kwietniu. – W nocy z pierwszego na drugiego maja byłyśmy wiezione karetką do Przylądka Nadziei we Wrocławiu – mówi nam pani Magdalena, mama Zuzi.

Badania tomografem wykazały zmiany w mózgu małej Zuzi. Zrobiono jej rezonans magnetyczny, który potwierdził najgorszy scenariusz. Od tego czasu przeszła operację wstawienia zastawki w głowie – zastawka odpowiedzialna jest za odprowadzenie płynu rdzeniowo-mózgowego. – To spowodowało atak epileptyczny. A Zuzia była podłączana pod respirator – dodaje. U dziewczynki diagnozowano złośliwy nowotwór układu nerwowego. – Nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy… wesoła dziewczynka nagle zaczęła opadać z sił – martwią się rodzice. Jest przecież ich oczkiem w głowie.

– Uruchamiamy zbiórkę, aby nasza księżniczka mogła cieszyć się zdrowym i beztroskim dzieciństwem. Dziękujemy za każdą pomoc – zaznacza pani Magdalena. Pomóc można pod numerem 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z tytułem wpłaty Zuzia Wardyńska.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się