Dziś, w apogeum upałów, na sławskiej plaży wypoczywa mnóstwo turystów, również tych z Głogowa. Wystarczy jednak wypłynąć łódką kilkanaście metrów od brzegu, by znaleźć się wśród cichej i błogiej przyrody.
Dzień pełen wrażeń, historycznych bitew i kultury Dziadoszan. Dziś po raz kolejny w Obiszowie spotkali się miłośnicy historii oraz dobrej zabawy. Jutro kolejny dzień imprezy.
Właśnie odwiedziliśmy największą w gminie Sława Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły, w której w roku szkolnym 2025/2026 naukę pobierało ponad 630 uczniów.
W świetlicy wiejskiej w Serbach odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach, połączona z Galą Wzorowych Uczniów.
W sobotę i niedzielę odbędą się Dni Gminy Jerzmanowa. Choć synoptycy zapowiadają wyjątkowo wysokie temperatury, organizatorzy nie odwołują wydarzenia. Program został jednak częściowo zmodyfikowany, a na uczestników czekają dodatkowe rozwiązania, które mają pomóc bezpiecznie przetrwać upały.
W związku z organizacją Dni Gminy Radwanice 2026, które odbędą się w dniach 26–27 czerwca , organizatorzy przygotowali dodatkowe miejsca parkingowe dla mieszkańców i gości uczestniczących w wydarzeniu.
Rozbite auta, ranni i... brak karetki
Jeszcze jedną karetke niech Rafael wyposaży... Szkoda że nie w ratowników
Usmiechajcie sie nie
01:07, 2026-06-29
Nykiel i Gromee na scenie w Jerzmanowej
Wow jakie tłumy.... Każdy wolał w domu zostać w taki upał ...
Gość
23:39, 2026-06-28
Auto uszkodzone przez konar. Jest apel o remont dróg
A Kamilka bardzo dobrze sobie radzi i to niestety martwi opozycję. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. A tak poza tym to droga powiatowa a nie gminna więc Kamilka nie musi się martwić. A co do przedszkola to chyba dobrze, że budowane jest nowe przedszkole i dzieci przeniosą się do pięknej placówki w sąsiedztwie lasu z placówki z widokiem na cmentarz i odgłosami zza okna Dobry Jezu a Nasz Panie...
Obserwator
20:41, 2026-06-28
Rozbite auta, ranni i... brak karetki
... pamiętacie 5 lutego poranek, straż przyjechała a karetka że Wschowy. Wtedy były 3 karetki, ile teraz ma Głogów?
Jerzy Pilecki
20:28, 2026-06-28