Zamknij
Osiem osób poszukiwanych zatrzymali policjanci w ciągu jednego dnia. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy podgłogowskich gmin.
Pałac w Dalkowie - jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków regionu - otrzymał kolejne wsparcie.
Lino Petrosino najpierw dał się poznać z tego, że świetnie gotuje. Ten mistrz kuchni włoskiej jednak także świetnie maluje i tworzy przestrzenne obrazy z zaskakujących przedmiotów. Właśnie otwarto jego wystawę w nowej galerii „Ziarno” w Gaworzycach, można tam zobaczyć wycinek jego twórczości.
Tutaj uczą się języka angielskiego od przedszkolaka do seniora.
Dziś strażacy mieli zdecydowanie pełne ręce roboty. Szybkiej interwencji wymagało zgłoszenie z psem w roli głównej.
W centrum miejscowości za fundusze na obronę cywilną całkowicie przebudowano duży plac. Wcześniej strasząca nieruchomość ma teraz spełniać kilka pożytecznych funkcji.
Nowa inwestycja Gminy Gaworzyce na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców
Ma 88 lat, a 52 z nich spędził jako sołtys Gaworzyc. Jan Rygiel to nie tylko najdłużej urzędujący gospodarz wsi w okolicy, ale też człowiek, który pamięta czasy, gdy w niemal każdym domu było gospodarstwo, a o dzisiejszej infrastrukturze nikt nawet nie marzył. Mimo wieku nie myśli o emeryturze - właśnie rozpoczął kolejną kadencję i zapowiada, że będzie służył ludziom tak długo, jak pozwoli mu zdrowie.
Na dzisiejszej sesji radni gminy Gaworzyce jednogłośnie uchwalili budżet na 2026 rok. Jak na liczbę punktów porządku obrad - posiedzenie było błyskawiczne.
Pożar wybuchł nad ranem. Strażacy przez blisko dwie godziny walczyli, by ogień nie dosięgnął domu mieszkalnego.
Groźne zdarzenie drogowe na wysokości Mieszkowa. Trwają działania ratownicze.
To były godziny pełne życzeń, artystycznych występów i prawdziwej świątecznej uczty.
Gaworzycki Młyn został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie w kategorii „Budynek zabytkowy po renowacji”.
80 lat Towarzystwo Ziemi Głogowskiej

OSTATNIE KOMENTARZE