Dzieje sięGłogów

Dotacje dla ogrodów działkowych. Do podziału było 100 tys. zł1 min na czytanie

Dotacje dla ogrodów działkowych. Do podziału było 100 tys. zł

Kolejne Rodzinne Ogrody Działkowe otrzymają w tym roku wsparcie w ramach miejskiego Funduszu Działkowca. Ten działa od 2018 roku i powstał z inicjatywy prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza.

– To niewielkie, ale jak mówią działkowcy ważne dla nich wsparcie. W czasie letniego weekendu na działkach wypoczywa nawet 2000 głogowian. Fundusz spotkał się z dobrym odbiorem wśród działkowców. To roczne wsparcie w wysokości 100 tys. zł. Przypomnę o ich ogromnym geście, gdy w ubiegłym roku, na początki pandemii, postanowili zrezygnować z tych pieniędzy i w zamian zakupić dla głogowskiego szpitala aparat do znieczuleń, który zawiera w sobie respirator i system monitorowania stanu pacjenta – mówi Rokaszewicz.

Radoxim 3

I tak, w tym roku ROD Relaks otrzyma 20 tys. zł na wykonanie ogrodzenia ogrodów wzdłuż ul. Akacjowej. ROD Dzieci Głogowskich 25 tys. zł na gospodarkę wodną, ROD Osiedle 15 tys. zł na wykonanie ogrodzenia, ROD Tysiąclecia przy ul. Spadzistej 13 tys. zł na monitoring przy trzech bramach. ROD Przylesie 20 tys.zł na siłownię plenerową, a ROD Cukrownik 7 tys. zł na modernizację domu działkowca.

W 2018 i 2019 roku z Funduszu Działkowca skorzystały ROD Konwalia, Kolejarz, Róża, Odrzycko Serby, Relaks Kulów i Wenecja.
RED
źródło: DGL News

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się