Dzieje sięGłogów

Głogów organizuje pomoc Ukrainie. I uruchamia dwa magazyny1 min na czytanie

Głogów organizuje pomoc Ukrainie. I uruchamia dwa magazyny

Bardzo wiele osób, instytucji, organizacji pozarządowych, zakładów pracy zaczyna organizować pomoc dla Ukrainy. – My jako urząd miejski i nasze jednostki również chcemy się włączyć w te akcję, tym bardziej, że nasze miasto partnerskie – Kamieniec Podolski – zwróciło się do nas z prośbą o pomoc, żeby dostarczyć im niezbędne rzeczy do szpitala a także dla mieszkańców  – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Przygotowujemy transport do Kamieńca Podolskiego – naszego miasta partnerskiego. – W związku z tym uruchamiamy dwa magazyny, gdzie będą zbierane potrzebne rzeczy, które trafią do naszych sąsiadów – dodaje.

Radoxim 5

Od soboty (26.02.) uruchomione zostaną w Głogowie dwa magazyny: w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny, które otwarte będą w godz. 10–18.

– Już teraz mamy wiele telefonów od mieszkańców, którzy chcą pomóc i dopytują się w jaki sposób mogą to zrobić. Jeśli chodzi o pomoc finansową to wkrótce na terenie Dolnego Śląska zostaną otwarte zbiórki publiczne prowadzone przez duże organizacje pozarządowe wskazane przez wojewodę – zaznacza Rokaszewicz. Wymienia listę potrzebnych – co ważne nowych – rzeczy: materace, śpiwory, koce, pościel, ręczniki, środki Opatrunkowe (bandaże i środki odkażające), środki czystości i żywność długoterminowa.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się