Sport

Głogowianin Marcel Jastrzębski zadebiutował w Wiśle Płock!1 min na czytanie

1

Trwa inauguracyjne starcie PGNiG Superligi. Chrobry Głogów gra z wicemistrzem Polski Wisłą Płock. Trzeba to odnotować – to są wielkie chwile dla młodego i utalentowanego bramkarza z Głogowa. 19-letni Marcel Jastrzębski właśnie zadebiutował w Wiśle Płock. Wszedł na boisko w 38. minucie i przyszło mu bronić rzut karny wykonywany przez Marcela Zdobylaka – innego wychowanka Chrobrego. Lepszy w tym starciu był skrzydłowy naszej drużyny. Chrobry przegrywa u siebie z Wisłą (40. minuta 14:23).

Jastrzębski jest wychowankiem Chrobrego Głogów, a od sezonu 2019/2020 bramkarzem SMS ZPRP Kielce oraz reprezentantem Polski. Dołączył do ORLEN Wisły Płock od tego sezonu – 2022/2023. Podpisał on z SPR Wisłą Płock trzyletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwa sezony.

– Wybrałem SPR Wisłę Płock ze względu na możliwości rozwoju, jak i zbieranie doświadczenia. Mam jasno określony cel – wygrać każdy mecz, dzięki możliwości pracy z najlepszą kadrą. Chcę również podnosić swoje umiejętności – powiedział tuż po złożeniu podpisu. Dla Jastrzębskiego mecz przeciwko Chrobremu był pierwszy w karierze PGNiG Superligi. Warto dodać, że w drużynie wicemistrza Polski występuje również inny wielki talent z Głogowa – Filip Michałowicz, ale dziś nie zagrał. Z kolei w barwach Chrobrego zabrakło miejsca dla wychowanka Mateusza Wiatrzyka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport