Region

Głogowski „Jubilat” znów będzie tętnił życiem2 min na czytanie

Głogowski „Jubilat” znów będzie tętnił życiem

Stare kino zmieni się w Miejskie Centrum Integracji. Nazwa pozostanie jednak taka sama. Budynek, będący dotąd własnością samorządu województwa teraz należy do gminy. Stosowną uchwałę przekazał Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

„Jubilat”, który przez 43 lata przyciągał miłośników dziesiątej muzy, w połowie zeszłego roku zawiesił swoją działalność. Powodem były nie tylko względy ekonomiczne, ale także zły stan techniczny obiektu. Władze gminy zdecydowały, że to wciąż będzie „Jubilat”, tylko zmieni swoje przeznaczenie. Budynek po głogowskim kinie został przekazany miastu, jak podkreśla Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – za darmo. Władze gminy zaplanowały jego generalny remont i uruchomienie w nim Miejskiego Centrum Integracji.

− Kino „Jubilat” w Głogowie przestało już spełniać swoją funkcję. Dlatego pomysł prezydenta Głogowa, Rafaela Rokaszewicza, na ożywienie tej części miasta okazał się bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że przekazanie tej nieruchomości przysłuży się społeczności lokalnej. Kiedyś to było kino, miejsce spotkań, liczę że w przyszłości Miejskie Centrum Integracji również będzie tętnić życiem – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Nowe miejsce będzie przeznaczone dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami, dla organizacji pomocowych i każdego głogowianina, który zechce skorzystać z oferty Centrum.
W budynku planowane jest także otwarcie kawiarenki, obsługiwanej przez osoby z niepełnosprawnościami. W MCI funkcjonować będzie także wspólna opieka prawna i księgowa dla stowarzyszeń.

Wkrótce rozpocznie się procedura związana z notarialnym przekazaniem nieruchomości. Środki na wykonanie dokumentacji projektowej mają zostać ujęte w przyszłorocznym budżecie miasta, a na przebudowę obiektu gmina postara się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Region