Region

Kolejne ekologiczne autobusy na Dolnym Śląsku1 min na czytanie

Aktywny Dolny Śląsk – wiemy kto zrealizuje zwycięskie projekty

W Głogowie podpisano umowę na zakup czterech nowych, hybrydowych autobusów, które wyruszą na ulice miasta już w 2021 roku. Inwestycja ma na celu ograniczenie ruchu samochodowego i redukcję szkodliwych substancji do atmosfery. Umowę podpisał Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Zgodnie z danymi z Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Głogowa, udział sektora transportu w emisji CO2 w Głogowie wynosi ok. 10% w stosunku do emisji z pozostałych sektorów. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest wykorzystywanie autobusów, które nie spełniają obowiązujących norm emisji spalin. Na zanieczyszczenie powietrza wpływa również coraz większa ilość samochodów na ulicach Głogowa. Zakup czterech nowych, hybrydowych autobusów pozwoli zredukować ilość szkodliwych substancji przedostających się do atmosfery oraz poprawić jakość powietrza i kondycję zdrowotną mieszkańców Głogowa.

– To świetna wiadomość nie tylko ze względu na zmniejszenie ruchu samochodowego na drogach, ale także większy komfort podróży mieszkańców. Wszystkie zakupione autobusy będą pojazdami niskopodłogowymi, przystosowanymi do obsługi osób niepełnosprawnych. Będzie w nich również miejsce na przewożenie rowerów – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Koszt inwestycji to prawie 7,9 mln złotych. Z czego dofinansowanie wynosi ponad 5,4 mln złotych. Autobusy trafią do Głogowa w 2021 roku.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Region