Dzieje sięFotoGłogówWideo

Koparki i ciężki sprzęt. Trwa wyburzenie starych budynków pod kolejny blok TBS3 min na czytanie

Koparki i ciężki sprzęt. Trwa wyburzenie starych budynków pod kolejny blok TBS 7

Od rana przy ulicy Generała Józefa Sowińskiego trwa wyburzenie starych budynków znajdujących się na terenie, gdzie lada chwila rozpocznie się budowa nowego bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Głogowie.

– Jeszcze dziś musimy skończyć – mówią robotnicy. Chodzi o te najgorsze roboty, czyli wyburzeniowe, bo sprzątanie terenu potrwa kilka dni. – Do dwóch tygodni po gruzie nie będzie śladu – dodają.

Radoxim 5
Wyburzenia przy ulicy Sowińskiego (15.02.2020)

Trwają prace na terenie przy ulicy Sowińskiego. Wyburzają stare budynki. Wkrótce wybudowany zostanie tam nowy blok Tbs Głogów. Zobaczcie wideo, a w linku poniżej przeczytajcie więcej o tej inwestycjiCZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/koparki-i-ciezki-sprzet-trwa-wyburzenie-starych-budynkow-pod-kolejny-blok-tbs/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Sobota, 15 lutego 2020

Później rozpocznie się budowa kolejnego bloku. Nowy budynek, bliźniaczy do dwóch pozostałych na tym osiedlu, ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Wykonawcą inwestycji jest BUD-DOM. Koszt 8 mln 100 tys. zł.

Sporą część kwoty na tę inwestycję dołoży miasto, bo 2,5 mln zł. Pozostała część to środki z Banku Gospodarstwa Krajowego – będzie to kredyt na preferencyjnych warunkach, ale też jak udało się nam dowiedzieć TBS ma szansę na grant do 20 proc. wartości inwestycji.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się