Dzieje sięFotoGłogówWideo

Koparki i ciężki sprzęt. Trwa wyburzenie starych budynków pod kolejny blok TBS3 min na czytanie

Koparki i ciężki sprzęt. Trwa wyburzenie starych budynków pod kolejny blok TBS 7

Od rana przy ulicy Generała Józefa Sowińskiego trwa wyburzenie starych budynków znajdujących się na terenie, gdzie lada chwila rozpocznie się budowa nowego bloku Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Głogowie.

– Jeszcze dziś musimy skończyć – mówią robotnicy. Chodzi o te najgorsze roboty, czyli wyburzeniowe, bo sprzątanie terenu potrwa kilka dni. – Do dwóch tygodni po gruzie nie będzie śladu – dodają.

Radoxim 3
Wyburzenia przy ulicy Sowińskiego (15.02.2020)

Trwają prace na terenie przy ulicy Sowińskiego. Wyburzają stare budynki. Wkrótce wybudowany zostanie tam nowy blok Tbs Głogów. Zobaczcie wideo, a w linku poniżej przeczytajcie więcej o tej inwestycjiCZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/koparki-i-ciezki-sprzet-trwa-wyburzenie-starych-budynkow-pod-kolejny-blok-tbs/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Sobota, 15 lutego 2020

Później rozpocznie się budowa kolejnego bloku. Nowy budynek, bliźniaczy do dwóch pozostałych na tym osiedlu, ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku. Wykonawcą inwestycji jest BUD-DOM. Koszt 8 mln 100 tys. zł.

Sporą część kwoty na tę inwestycję dołoży miasto, bo 2,5 mln zł. Pozostała część to środki z Banku Gospodarstwa Krajowego – będzie to kredyt na preferencyjnych warunkach, ale też jak udało się nam dowiedzieć TBS ma szansę na grant do 20 proc. wartości inwestycji.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się