Dzieje sięGłogów

Mała dzielna mróweczka. Możecie pomóc Amelce1 min na czytanie

Mała dzielna mróweczka. Możecie pomóc Amelce

Przekazując 1 procent podatku możesz pomóc chorującym dzieciom, ale i stowarzyszeniom. Amelka też jest na tej liście – każdego dnia walczy o zdrowie i życie.

Amelka Antczak ma 11 lat. Od sześciu lat zmaga się z ciężką chorobą Degosa – jest jedynym dzieckiem w Polsce, które się z nią zmaga. To nieuleczalna choroba. Wszystko zaczęło się w 2016 roku. – Jest niewidoma – mówi Anna Antczak, mama dziewczynki. Ale to nie koniec, bo traci też słuch. Porusza się na wózku inwalidzkim. – Jest całkowicie uzależniona od innych osób – dodaje. Oddech wspomagany jest respiratorem, ma rurkę tracheostomijną. A opowiadamy przecież o małej istocie. – Amelka leczona jest eksperymentalnymi terapiami, bo ta choroba wśród dzieci do rzadki przypadek na świecie – mama zaznacza, że każdy dzień to walka o jej zdrowie, o jej życie. Ostatnie cztery miesiące nie należały do najlepszych.

Radoxim 5

– Na szczęście od kilku dni znów słyszymy głos córeczki – wspomina. Amelka ponadto zmaga się z padaczką, postępująca neuropatią demielinizacyjną, spastyką mięśni, pęcherzem neurogennym, porażenie czterokończynowym, przykurczami, zaburzeniami czucia… oczywiście leczenie kosztuje krocie. Dlatego każda wpłata na konto, ale i przekazanie 1 proc. podatku podczas rocznego rozliczenia jest dla nich bardzo ważne. – To naprawdę ważna cegiełka – zapewnia pani Anna zachęcając do wspierania córki, ale też pozostałych dzieci potrzebujących pomocy w naszej okolicy. A niestety ich lista jest długa. Aby przekazać ten symboliczny procent Amelce wystarczy wpisać w zeznaniu KRS 0000308316 z celem szczególnym: Amelia Antczak A/35. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Złotowianka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się