Dzieje sięFotoGłogów

Małgorzata Kierzkowska, głogowianka, odznaczona przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej7 min na czytanie

Małgorzata Kierzkowska, głogowianka, odznaczona przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej 2

W teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie odbyła się wielka uroczystość nadania “Odznaki Honorowej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”.

Odznakę, za swoją społeczną działalność, otrzymała głogowianka z urodzenia Małgorzata Kierzkowska, prezes Stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii “Orzeł Biały”. To najstarsze stowarzyszenie na terenie Hiszpanii, działające od 27 lat. Jest też dyrektorem Szkoły Polskiej im. Czesława Miłosza w Madrycie, ambasadorem Fundacji Pokoju Wojciecha Siudmaka “Wieczna Miłość”.

Radoxim 5

– To ogromny zaszczyt. Kiedy zadzwoniła pani Małgorzata, to tak naprawdę się nie zdziwiłem, bo kiedy tylko ma okazję, to przyjeżdża do Głogowa. Mimo że swoje życie związała z Hiszpanią. Tęskni i interesuje się tym, co dzieje się w mieście. Urodziła się w Głogowie. Pani Małgorzata jest świetnym ambasadorem Głogowa – gratulował prezydent Rafael Rokaszewicz.

Małgorzata Kierzkowska wzruszyła się – polały się łzy szczęścia. Dużo mówiła o działalności stowarzyszenia w Hiszpanii, gdzie dba się o pamięć o poległych Polakach. Cytowała tekst przysięgi żołnierzy AK. – Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru. Myślę, że Polacy w Hiszpanii bardzo o to dbają – przekonywała.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się