Dzieje sięFotoGłogów

Nowe rondo otwarte! Wstęga przecięta! Rokaszewicz: Dziękuję kierowcom za wyrozumiałość2 min na czytanie

Nowe rondo otwarte! Wstęga przecięta! Rokaszeiwcz: Dziękuję kierowcom za wyrozumiałość

Nowe rondo Hutników zostało oficjalnie otwarte. Kilka tygodni po ukończeniu tej ważnej dla miasta inwestycji. Dziś (17.11.) odbyła się tam uroczystość, w której udział wzięło wielu zaproszonych gości. Prezydent Rafael Rokaszewicz zaprosił m.in. wicemarszałka województwa Tymoteusza Myrdę, radnego sejmiku Piotra Karwana czy przedstawicieli KGHM-u. I przypomniał, że pomysł budowy ronda w tym miejscu pojawił się już 10 lat temu, kiedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykupiła nawet grunty potrzebne do zrealizowania tej inwestycji. Zrobiła dokumentację. Udało się to dopiero teraz – przy ogromnym zaangażowaniu miasta.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to rondo powstało. Aby poprawić bezpieczeństwo i zachować komfort przejazdu przez Głogów postanowiliśmy – jako miejski samorząd – wziąć na siebie realizację tej inwestycji. Pozyskaliśmy dokumentację i ją zmodernizowaliśmy – mówił Rokaszewicz. Dziękował gościom, którzy przyjechali z okazji otwarcia ronda do naszego miasta, ale też posłowi Wojciechowi Zubowskiemu. Akurat posła nie było, bo jest w Warszawie, gdzie wczoraj (16.11.) do późnych godzin obradował Sejm. Zwracał się również do głogowian. – Dziękuję kierowcom za wyrozumiałość, bo cztery miesiące prac i zamknięcie drogi dojazdowej do Głogowa, to duża uciążliwość – dodawał.

A to nie koniec wspólnych inwestycji miasta i GDDKiA. Wkrótce, bo w przyszłym roku, przebudowane zostanie skrzyżowanie koło KFC na wyjeździe w kierunku Polkowic. Tam również powstanie rondo. – I jest tam dwa razy większy ruch niż tutaj, ale mamy już doświadczenie – zaznaczał. Z kolei na drodze krajowej nr 12 przed mostem Tolerancji będzie przejście podziemne. – Procedowane jest w trybie zaprojektuj-wybuduj. To duże przedsięwzięcia – przypominał Rokaszewicz.

Rondo Hutników wybudowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa. Rondo kosztowało ponad 6 mln 873 tys. zł. Inwestycja realizowana była w ramach porozumienia pomiędzy Gminą Miejską Głogów, Skarbem Państwa – Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad i Województwem Dolnośląskim.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się