Dzieje sięGłogów

Park Sapera gotowy. Wkrótce zaczną korzystać z niego mieszkańcy1 min na czytanie

Park Sapera gotowy. Niebawem zaczną korzystać z niego mieszkańcy

Nowe ławki, alejki szutrowe, oświetlenie, wyremontowane schody, a przy fontannie zasadzono czerwone róże. Prace w Parku Sapera dobiegły końca. W przyszłym tygodniu ma nastąpić odbiór inwestycji, która przypomnijmy pochłonęła 2,6 mln zł.

Zastępca prezydenta, Piotr Poznański, jest zadowolony z efektu końcowego. – Zmodyfikowaliśmy oświetlenie, bo wcześniej były lampy wbudowane w ścieżkę i zasypywał je granit. Teraz są wysokie lampy parkowe – opowiada. Do tego wszystkie schody w parku zostały wyremontowane, co ma wpłynąć na bezpieczeństwo.

Jeżeli chodzi o zieleń, to urząd miał zgodę na wycinkę aż 28 roślin, ale zdecydowano się na usunięcie tylko 8 drzew. Natomiast przy fontannie nasadzono pas czerwonych róży. Podczas spotkania z Piotrem Poznańskim dopytywaliśmy również o samą fontannę, w której obecnie znajdują się donice z roślinami. – W pierwotnym projekcie nie uwzględniono uruchomienia fontanny. Wyremontowaliśmy natomiast odwodnienie, bo niewykluczone, że w przyszłych latach uda się nam zmodernizować samą fontannę. Obecnie znajdują się w niej donice z roślinnością i uważam, że jest to na tę chwilę dobre rozwiązanie – wyjaśnia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się