Dzieje sięGłogów

Pisane drobnym maczkiem? Seniorzy apelują o to, aby rozkłady jazdy były bardziej czytelne1 min na czytanie

Pisane drobnym maczkiem? Seniorzy apelują o to, aby rozkłady jazdy były bardziej czytelne

Seniorzy zwracają się do Komunikacji Miejskiej w Głogowie z prośbą o to, aby rozkłady jazdy, znajdujące się na przystankach autobusowych, były bardziej czytelne. – Z całym szacunkiem, ale są pisane drobnym maczkiem. Ciężko się doczytać – interweniuje 82-letnia głogowianka. Proponuje zarówno większe kartki, jak i czcionkę.

Kamil Grzybowski z KM informuje, że obecnie nie planują zmian w wielkości tabliczek z rozkładami jazdy. – Aktualny wygląd rozkładów to odpowiedź na podobne wcześniej pojawiające się sugestie mieszkańców – mówi.

Wyjaśnia, że spółka wprowadziła rozkłady na białym tle. Tak, aby kontrast, a więc ich czytelność dla osób starszych, była lepsza. – Ponadto nie na każdym przystanku jest wiata przystankowa w której można powiesić rozkład jazdy, a obecna ich wielkość jest dostosowana do wykorzystywanych tablic, które są umieszczone na słupkach znaków D-15 – dodaje.

Podkreśla też, że specjalnie dla osób starszych istnieje możliwość bezpłatnego pobrania rozkładu jazdy z wybranego przystanku w Biurze Obsługi Pasażera, które mieści się w holu dworca PKP. – Jednocześnie prosimy mieszkańców o informowanie nas o każdym przypadku zniszczenia rozkładu jazdy na przystanku tak abyśmy mogli szybko zareagować i go wymienić. Informacje tego typu można zgłaszać pod numer telefonu 76 74 51 218 – przypomina Grzybowski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się