Zamknij

Dziś zaczną lać asfalt. Droga do Panattoni będzie przypominała pas startowy dla samolotów 

10:08, 14.11.2022 strony Aktualizacja: 10:08, 14.11.2022
Skomentuj

Prace wykonuje firma Ragen. To ogromna inwestycja warta ponad 12 mln zł. Dzisiaj drogowcy robią ostatnie poprawki podbudowy i dzisiaj zacznie się lanie asfaltu. Ulica strefowa od stron drogi wojewódzkiej Głogów-Huta (skręt na Biechów) przypomina pas startowy dla samolotów. Jest długa i prosta jak strzała.

Na odcinku od strony drogi wojewódzkiej nie będzie miała krawężników ani chodnika, ale im bliżej Panattoni to droga będzie coraz bardziej "miejska". Przypominajmy, że w zakres inwestycji weszły: przebudowa drogi gminnej ul. Strefowej wraz z budową drogi gminnej, zatok autobusowych, ścieżki rowerowej, chodników, skrzyżowania, sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i kanału technologicznego, budowa stacji transformatorowej, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej oraz budowa dróg gminnych wraz z siecią kanalizacji sanitarnej, kontenerową pompownią wody, kanałem technologicznym, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej. 

- To duże i ważne zadanie. To pełne uzbrojenie terenu, drogi, chodniki, zatoczki autobusowe. Chcemy dać inwestorom jak najlepsze warunki, to obszar już częściowo zainwestowany, bo firma Panattoni buduje tu Park Głogów i pierwsza hala już pracuje, ale na tym nie poprzestajemy, chcemy rozwijać Miejską Strefę Inwestycyjną by kolejni inwestorzy mogli realizować tam swoje przedsięwzięcia - mówi lipcu tego roku Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Na tę inwestycję miasto pozyskało 5 mln zł z rządowego programu Polski Ład.


RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%