Zamknij

Są oskarżeni o korupcję! Na sądowej ławie siądzie 5 osób, w tym były kierownik ZG Rudna

11:34, 18.01.2023 strony Aktualizacja: 11:35, 18.01.2023
Skomentuj

Prokuratura zakończyła śledztwo, a zarzuty postawiono 5 osobom. Chodzi o udzielanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z kupnem świątecznych kart podarunkowych dla pracowników Zakładów Górniczych Rudna. Oskarżony jest były kierownik działu administracyjno-socjalnego i 4 pracowników firmy Sodexo, która dostarczała karty.

Proceder trwał przez 10 lat, od 2011 do 2021 roku. - Zakup kart podarunkowych odbywał się z pominięciem innych kontrahentów. Stanowi to czyn nieuczciwej konkurencji - przybliża Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy - Prokurator przedstawił zarzut byłemu kierownikowi działu administracyjno-socjalnego żądania i przyjmowania korzyści majątkowych. Łączna kwota to 49 tys. złotych - wyjaśnia. Kierownik miał przyjmować korzyści w gotówce i w bonach podarunkowych. Mężczyzna dalej jest

Na ławie oskarżonych siądzie też czterech pracowników Sodexo, którzy zajmowali kierownicze stanowiska w firmie. - Usłyszeli zarzut udzielania obietnicy korzyści, a następnie jej udzielenia byłemu kierownikowi ZG Rudna - dodaje prokurator. Co więcej, odpowiedzą też za nakłanianie do poświadczenia nieprawdy w dokumentacji. Namawiali innych przedsiębiorców do wystawiania "lewych" faktur, a pieniądze trafiały do kierownika zakładów górniczych. Prokuratura prześwietlała jeszcze 3 inne osoby w związku z tą sprawą, ale ostatecznie prokurator postanowił umorzyć postępowanie w ich przypadku.

Oskarżonym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat za kratkami.

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%