Zamknij
REKLAMA

TZG, Glogauer Heimatbund i MOK zapraszają na wieczór pamięci Jochena Kleppera

19:35, 14.03.2023 . Aktualizacja: 19:39, 14.03.2023
Skomentuj

Prelegenci Antoni Bok (TZG) i dr. Martin Sprungala ( GHB e V) przybliżą życie i twórczość wybitnego pisarza związanego z ziemią głogowską. Klepper – niemiecki dziennikarz i pisarz był jednym z najwybitniejszych poetów XX wieku tworzących pieśni kościelne. Urodził się 22. marca 1903 roku w Bytomiu Odrzańskim, a w latach 1917-1922 był uczniem gimnazjum i mieszkał w Głogowie.
Ciekawym akcentem prelekcji będzie wykonanie znanej pieśni adwentowej autorstwa Jochena Kleppera, która po raz pierwszy zaśpiewana zostanie w języku polskim przez trio wokalne w składzie: Hanna Kozieł, Joanna Biały i Dorota Drozd.
Podczas wieczoru, dzięki współpracy z Warner Bros. Dicovery, głogowska publiczność będzie mogła obejrzeć film fabularny „Godzina cienia” z 2021 r. w reżyserii Benjamina Martensa. Tematem filmu są ostatnie godziny życia Kleppera, jego żony i pasierbicy, którzy w obliczu grożącego im zesłania do obozu koncentracyjnego w grudniu 1942 r. popełnili samobójstwo.

Organizatorami wieczoru pamięci Jochena Kleppera są Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Glogauer Heimatbund oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (18.03.) o godz. 16. w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Wstęp wolny.
EI

fot. jochenteuffel.com

 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%