Zamknij
REKLAMA

Oto najlepsi strzelcy! Podsumowanie zawodów strzeleckich strzelnicy Antrans

20:00, 18.03.2023 BL Aktualizacja: 11:40, 19.03.2023
Skomentuj

Przez całą sobotę (18.03.) trwały zawody w strzelaniu z broni palnej na strzelnicy Antrans w Serbach. Udział wzięło 28 zawodników, zarówno stałych bywalców strzelnicy, jak i amatorów. Niemniej konkurencja była zacięta. Ceremonia uhonorowanie pucharami starosty głogowskiego odbyła się o godzinie 18. W czterech konkurencjach najlepszymi umiejętnościami wykazali się kolejno:

W konkurencji polegającej na strzelaniu z pistoletu, strzelby, a potem karabinu w postawie stojącej z odległości 25 i 40 m na punkty : I miejsce – Robert Kosarewicz z wynikiem, II miejsce – Jakub Bartecki z wynikiem 140 punktów, III miejsce – Wojciech Kuszewicz z wynikiem 137 punktów,
W tej samej konkurencji na czas: I miejsce –  Sebastian Szymański z wynikiem 36 sekund, II miejsce – Grzegorz Waszak z wynikiem 45 sekund, III miejsce – Patryk Raszke z wynikiem 49 sekund,
W konkurencji na strzał z karabinu bocznego zapłonu z odległości 100 metrów : I miejsce – Jakub Bartecki z wynikiem 90 punktów, II miejsce –  Robert Kosarewicz z wynikiem 84 punktów, III miejsce – Piotr Zapolski z wynikiem 83 punkty.
W ostatniej konkurencji, na strzał z 250 metrów karabinem centralnego zapłonu: I miejsce – Mateusz Gola z wynikiem 80 punktów, II miejsce – Robert Kosarewicz z wynikiem 75 punktów, III miejsce – Michał Karpik z wynikiem 73 punkty.

Na szczęśliwego uczestnika wylosowanego z puli czekał także pistolet Canik firmy Garand.

– Jeszcze przed ogłoszeniem wyników ktoś mi pogratulował podium, ale nie myślałem, że zajmę pierwsze miejsce. Do tego była to konkurencja na 250 metrów, więc nieoficjalnie najtrudniejsza. Jeszcze nie strzelałem z takiej odległości, a wychodzi to, że powinienem – Mówił Mateusz Gola, zwycięzca jednej z konkurencji i reprezentant szkoły mundurowej Głównej Wojskowej Szkoły Mundurowej Husarz we Wrocławiu. Jest jednym ze zdecydowanie młodszych zawodników, więc jego zwycięstwo okazało się zaskakujące. Mateusz doczekał się gromkich braw. – Świętujemy dziś w domu. Koniecznie z pizzą – śmieje się.

Mimo dużej konkurencji zawodnikom towarzyszył dobry humor i wiele żartów. W ramach jednego z nich organizatorzy uhonorowali Mateusza Barana zabawkowym pistoletem na piankowe strzałki. Laureat nagrody odebrał ją z uśmiechem. Organizatorzy zapowiadają kolejne konkursy na strzelnicy Antrans w najbliższej przyszłości.

 
 
 
(BL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%