Zamknij
REKLAMA

Doczekaliśmy się. Za dwie godziny rozpocznie się astronomiczna wiosna!

20:23, 20.03.2023
Skomentuj

W tym roku wiosna astronomiczna nieco wyprzedziła kalendarzową, zaczynającą się jak zawsze 21 marca. Wiosna astronomiczna, jak wyliczyli specjaliści, zacznie się dokładnie o godz. 22.24, czyli - jesteśmy więc o jedną wiosenną noc do przodu. Po równonocy obudzimy się już we wiosennym Głogowie. 

A jak się dobrze rozejrzymy, to przez deszcz i w szarości, na tle burych krzaków, można już wypatrzyć dowody, że wiosna w tym roku nie zaspała. Widok skromnych zimowych kwiatków nikogo już nie elektryzuje, ale zakwitły już nawet fiołki. Na wysepkach rozkwitają forsycje na osiedlach między blokami drzewka ozdobne okrywają się białym kwieciem. Nic dziwnego, jeszcze inna odmiana wiosny, meteorologiczna, zaczęła się 1 marca. I faktycznie lało gęsto, na ludzi, klomby i pola. Ku radości rolników, którzy w tym sezonie może odetchną od suszy. 

Pora pożegnać się z zimą. We wtorek (21.03.) najhuczniej żegnać będą uczniowie w każdym wieku, wyczekujący pierwszego dnia wiosny jak pierwszej gwiazdki w Wigilię. Dzień wagarowicza jest raz w roku i nie obchodzi się go w szkolnych murach. 

A jaka pogoda szykuje się na 1 dzień wiosny? Lepsza niż na ostatni dzień zimy, czyli poniedziałek. Ze słońcem, bez deszczu, ciepło. Jaka aura by nie była, marzanny i tak Odrą popłyną. A w środę (22.03.) na mapach pogody dla Głogowa nawet aż 18 stopni! I to jest bardzo dobry początek wiosny. Potem już normalnie – w marcu jak w garncu, kwiecień plecień... Przed nami trzy miesiące z coraz wyższą temperaturą, dla wielu najpiękniejsze w roku. Wiosna potrwa do 20 czerwca. A potem dopiero zacznie się radość i zabawa – jeszcze bardziej wyczekiwane lato i wakacje. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%