Członkowie Sławskiego Stowarzyszenia Historyczno – Eksploracyjnego „Ocalić od zapomnienia” przez dwa dni uczestniczyli w badaniach archeologicznych na terenie sławskiego pałacu. Ich zadaniem było dokładne przeskanowanie ziemi wydobytej z pięciu wykopów w pobliżu murów pałacowych m. in. za pomocą detektorów.
Było to nie lada wyzwaniem, bo pryzmy ziemi były bardzo mokre i lepkie. Aby nie przegapić żadnego z artefaktów, tych również ceramicznych, niezwykle skrupulatnie sprawdzano każdą grudkę ziemi. Prócz obiektów metalowych ziemia skrywała mnóstwo fragmentów naczyń, dachówek oraz bardzo starych cegieł zwanych palcówkami.
Odnaleziono wiele ciekawych obiektów, wśród których znalazły się groty strzał oraz monety pochodzące z Francji, w tym medal pamiątkowy bity z okazji Wystawy Światowej w Paryżu w 1867 r., na którym widnieje podobizna cesarza Napoleona III.
Nad całością prac czuwał archeolog mgr Jakub Drgas ze Wschowy, koordynujący całe badania.
FED
Kierowca BMW w ciężkim stanie
A najgorsze jest to że ten młody chłopak 22 lat to jest mój kumpel ze szkoły i z mojej wsi i z mojego rocznika tylko że on jest młodszy o miesiąc, a tego pana 66l znam bardzo dobrze też jest z tej samej wsi i żeby ta sprawiedliwość była bardzo wysoka i dobitna.
DEXOR
22:11, 2025-07-15
Edyta Owczarz z Głogowa z brązem mistrzostw Europy
Gratuluję Pani Edyto! Życzę spełnienia wszystkich marzeń i trzymam kciuki za kolejne sukcesy.
&
22:02, 2025-07-15
Edyta Owczarz z Głogowa z brązem mistrzostw Europy
Gratulacje z całego serca,wielki szacunek Pani osoby .
Rafał
21:23, 2025-07-15
W Głogowie znów ubyło mieszkańców
16 lat temu wyjechałem, brak pracy, tylko kopalnia i nic więcej, miasto miało 76 tysięcy w 1996 roku, tyle lat i jakoś miasto nie przyciąga, znam pełno ludzi którzy wyjechali, dziś żyją w innych miastach albo za granicą, bezrobocie dziś małe bo nie ma ludzi, oj chyba tam do dziś nikt nic nie wymyślił żeby to zmienić. Liczba mieszkańców dziś tragiczna , firma gdzie ostatnio pracowałem widzę już zamknięta.
Ja
20:47, 2025-07-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz