Zamknij
REKLAMA

I Głogowski Festiwal Historyczny już w ten weekend! Będą rekonstrukcje bitew i pokaz sprzętu militarnego

15:38, 28.03.2023 . Aktualizacja: 08:48, 01.04.2023
Skomentuj

Już w ten weekend prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprasza na I Głogowski Festiwal Historyczny! Wszyscy mieszkańcy mogą przyjść i podziwiać rekonstrukcje o tematyce II wojny światowej. Najwięcej atrakcji przewidzianych jest na sobotę (01.04.). Zainteresowani już od godziny 9 zobaczą prezentację grup rekonstrukcyjnych na rynku Starego Miasta pod ratuszem.

Atrakcje dla szkół podstawowych przewidziane są już dzień wcześniej, w piątek (31.03.), w godzinach 10-12. Wtedy uczniowie spotkają się w Hali Widowiskowo-Sportowej z odtwórcami historycznymi i będą mogli posłuchać wykładu o historii naszego miasta „Głogów – moje miasto”.

Zbliża się 78. rocznica zakończenia walk o Głogów. To właśnie z tej okazji miasto zaprasza na pokaz pojazdów militarnych i rekonstrukcje walk o niepodległość w latach 1939-45. Będą też wykłady i spotkania z gośćmi – historykami i autorami książek historycznych Łukaszem Kazkiem i Bogusławem Wołoszańskim. Na I Głogowski Festiwal Historyczny przybędzie ponad 200 rekonstruktorów z blisko 50 pojazdami militarnymi, zarówno tymi historycznymi, jak i współczesnymi. Będzie także wojskowa grochówka.

W związku z wydarzeniem, urząd miejski prosi mieszkańców, by na czas trwania festiwalu usunęli samochody z parkingów znajdujących się na rynku.

(Źródło DGL News)

 
 
 
 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%