Zamknij
REKLAMA

Miasto da 50 tys. zł na wodociąg na działkach w Kulowie

14:21, 31.03.2023 . Aktualizacja: 14:22, 31.03.2023
Skomentuj

Jak co roku miasto przeznacza 100 tys. zł na rodzinne ogrody działkowe. Połowę tej kwoty otrzyma ogród Gwarek w Kulowie w gminie Kotla, którego użytkownikami w  większości są mieszkańcy Głogowa. To dotacja celowana dofinansowanie ogrodów w Kulowie na instalację  wodociągową. – To nie są ekstra pieniądze – mówi prezydent miasta Rafael Rokaszewicz i dodaje, że dotacje otrzymały też trzy ogrody z terenu Głogowa – 20, 20 i 10 tys. zł. Wszystkie na infrastrukturę trwałą. 
Procedury określają, na jakie działania ogrody mogą zgłaszać wnioski. – To są zadanie w infrastrukturę trwałą, jak dom działkowca, wodociągi, ogrodzenie, place zabaw - Rokaszewicz przypomina, że  program jest realizowany od wielu lat. Daje możliwość przekazywania pieniędzy również  ogrodom działkowym spoza Głogowa. – Największe skupisko ogrodów działkowych jest w Kulowie, tam są cztery ogrody, łącznie 1,5 tys. działek, z czego śmiem twierdzić, ponad dziewięćdziesiąt procent użytkują mieszkańcy Głogowa – dodaje.. 
GH 


 

 
 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Hutnik Hutnik

0 0

Ludzie tam mieszkają przez cały rok czemu ktoś się za to nie weźmie przecież nie można nocować na ogrodach działkowych . 15:22, 31.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%