Zamknij

Dominika Tuszyńska odniosła sukces w konkursie Mazowsza

14:28, 19.04.2023 . Aktualizacja: 09:02, 20.04.2023
Skomentuj

– Moim marzeniem jest zaśpiewać z „Mazowszem”. Uwielbiam te piosenki – mówi o swoim ostatnim wokalnym sukcesie Dominika Tuszyńska (28 l.), która mieszka w Proszycach w gminie Grębocice, ale zawodowo związana jest z Białołęką w gminie Pęcław. Pracuje tutaj w Gminnym Ośrodku Kultury jako instruktorka oraz prowadzi bibliotekę. Właśnie zakwalifikowała się do trzeciego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka organizowanego m.in. przez zespół "Mazowsze" i pojedzie do Karoliny, do jego siedziby. 

Kiedyś występowała w Cheerleaders Głogów Chrobrego. Jest także aktorką „Teatru przychodnego” w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Nie na darmo na ostatnich dożynkach ją ośpiewali, że gdzie diabeł nie może, tam Dominikę pośle. – Bo ja jak nie drzwiami, to oknem wejdę – mówi o sobie. W GOK – u w Białołęce jest bibliotekarką, organizuje uroczystości, spotkania, koncerty, imprezy, wynajmuje sale i prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży: trzy grupy czirliderek, zajęcia wokalne dla grup i solistów. No i sama występuje, śpiewa w zespole „Pozytywki” oraz razem z zespołem „Pęcławianki”. Kiedy dowiedziała się o konkursie „Mazowsza” nie mogła się nie zgłosić, bo ten repertuar uwielbia. – Ja to tańczę i śpiewam od małego na dożynkach i imprezach wiejskich – mówi.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie publiczności, która w czasie występów „Mazowsza” śpiewa i nuci mazowszańskie piosenki. Dominika Tuszyńska do pierwszego etapu konkursu, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, przygotowała dwie piosenki: Bandoska oraz Jadą goście jadą. Od lat jej instruktorem śpiewu jest Grzegorz Białczyk z Wrocławia. Pomagał jej i tym razem, a także akompaniował jej podczas występów. W niedzielę 16 kwietnia wspólnie wystąpili w drugim etapie konkursu w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej, reprezentowali Gminny Ośrodek Kultury w Białołęce. Pani Dominika uroczo się prezentowała w stroju ludowym, z wypożyczalni w Przedmościu. Przygotowała jeszcze dwie piosenki: Kukułeczka oraz Dwa serduszka, czym zakwalifikowała się do trzeciego etapu konkursu. Trzeci etap odbędzie się w październiku w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w pałacu w Karolinie. Marzeniem Dominiki Tuszyńskiej jest występ w koncercie galowym.

(DN)

 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Alicja Alicja

0 0

Brawo gratulacje. 14:36, 20.04.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%