Zamknij

Strażacy ochotnicy z Białołęki potrzebują nowego wozu

09:26, 26.04.2023 . Aktualizacja: 09:27, 26.04.2023
Skomentuj

Ochotnicza Straż Pożarna w Białołęce w gminie Pęcław od 2003 roku jest włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To oznacza, że jeździ do zdarzeń nie tylko na terenie gminy Pęcław, ale również całego powiatu głogowskiego, a nawet województwa dolnośląskiego i kraju. Zakup średniego samochodu pożarniczego umożliwi strażakom ratownikom sprawne poruszanie się w terenie zagrożonym, w tym nadodrzańskich i zalesionych, oraz stałą kontrolę zagrożonych miejsc.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, która trafi dziś (26.04.) pod głosowanie rady miejskiej Głogowa, strażacy OSP Białołęka wielokrotnie w ramach wsparcia uczestniczyli w działaniach w Głogowie. Brali udział w usuwaniu skutków wichur, lokalnych podtopień czy w zabezpieczaniu i ewakuacji podczas usuwania niewybuchów z II wojny światowej. Ponadto strażacy tej jednostki z dużym zaangażowaniem działają społecznie dla podniesienie świadomości mieszkańców gminy na temat różnych zagrożeń. Szczególnie zasługują więc na wsparcie doposażenia w nowy, bezpieczny samochód pożarniczy.

Tym bardziej, że po wybuchu wojny w Ukrainie, w marcu 2022 roku, gmina Pęcław przekazała swój samochód pożarniczy Jelcz. Głogów udzieli pomocy finansowej w kwocie 50 tys. zł w formie dotacji celowej gminie z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu średniego samochodu pożarniczego dla OSP w Białołęce. 31 marca jednostka odebrała promesę na zakup samochodu na kwotę 450 tys. zł. Zaplanowany na ten cel udział środków własnych to 500 tys. zł.

(GH)

 

 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%