Młodzi filateliści z Głogowa byli najlepsi w półfinale 61 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego okręgu. Tytuł tegorocznego konkursu to „Dzieło życie wielkiego toruńczyka - Mikołaja Kopernika”. W półfinale okręgu wrocławskiego w Oławie wzięło udział ponad 20 młodych filatelistów w trzech grupach wiekowych – kl. I-V, klasy VI-VIII i szkół ponadpodstawowych. Pisali test tematyczny i filatelistyczny oraz zaprezentowali swoje rysunki o tematyce związanej z Kopernikiem.
Reprezentanci Głogowa, z Młodzieżowego Koła Filatelistycznego nr 10 prowadzonego przez Antoniego Krechowca, startowali w najstarszej grupie. I miejsce zajął Hubert Nalepa z Zespołu Szkół Politechnicznych, II miejsce Igor Jańczak z Zespołu Szkół Ekonomicznych, a III Paweł Tomczak z Zespołu Szkół Politechnicznych. Rozdanie nagród było połączone z Młodzieżową Wystawą Filatelistyczną w 100-lecie kina Odra w Oławie z udziałem młodzieży z całej Polski. – Hubert Nalepa będzie reprezentował okręg wrocławski w Krajowym konkursie, który odbędzie się w czerwcu w Ciechocinku – cieszy się opiekun koła. Przypomina, że Hubert Nalepa już pięciokrotnie wygrał młodzieżowy konkurs w okręgu wrocławskim i trzykrotnie konkurs krajowy. Na wystawie filatelistycznej eksponat filatelistyczny Huberta Nalepy „Na Dolnym Śląsku” zdobył srebrny medal, a drugi eksponat głogowskiego koła, poświęcony stemplom PRIORYTET w polskim obrocie pocztowym – medal pozłacany.
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
Artykuł jest tylko po części prawdziwy. Ważny jest fakt że oprócz wspomnianej kwoty Baptyści oddają miastu znacznie atrakcyjniejszą nieruchomość na starym mieście. myglogow - nie wprowadzajcie ludzi w błąd
Krzysztof
09:09, 2026-06-22
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
idealny moment.... spadek religijności wśród młodych z 93% w 2010 do około 19-22% dziś. Niesamowite co za dzban
Łukasz
08:39, 2026-06-22
Poważny wypadek na Moście Tolerancji w Głogowie
Tak się kończy cwaniactwo ludzi, którzy prawojazdy znaleźli w czipsach. Dowalić mandat albo sprawa do sądu, bo jak się można zderzyć na moście przecież są ciągłe linie i ograniczenie prędkości. A do tego źle warunki panujace na drodze.
Marek
08:25, 2026-06-22
Poważny wypadek na Moście Tolerancji w Głogowie
Nie kumam...... jak można się czołówkę przyj....ć na moście? Ograniczenia, zła widoczność ja pi...e, Karać dożywotnim zakazem prowadzenia auta za patrzenie jak ślimok w telefon. Plaga i j....ć mandaty po pięć koła.
07:31, 2026-06-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz