Przed ostatnią kolejką PGNiG Superligi losy mistrzostwa Polski były otwarte. Sensacyjnie, bo jednym punktem, w tabeli prowadziła Orlen Wisła Płock – w jesiennym spotkaniu pokonała we własnej hali Berlinek Industria Kielce. Rewanż nastąpił w niedzielę (21.05.). Wisła, by zwyciężyć w lidze – po dwunastu latach dominacji ekipy z Kielc – mogła… nawet przegrać jedną bramką.
To był wyrównany pojedynek. Do samego końca. Ostatecznie wygrali gospodarze z Kielc 27:24 ciesząc się ze złotego medalu. Srebro dla Orlen Wisły Płock, w której barwach – od tego sezonu – występuje dwóch głogowian. To wychowankowie Chrobrego Głogów. Po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego podpisali kontrakty właśnie z wicemistrzami kraju. Młodzi i zdolni – 20-letni Marcel Jastrzębski to czołowa postać tego zespołu. Debiutant wykorzystał swoją szansę, potwierdził potencjał i z miejsca stał się silnym punktem zespołu. Na jego koncie świetne występy w kraju, ale także w Lidze Mistrzów i reprezentacji Polski. W najważniejszym pojedynku sezonu zagrał w podstawowym składzie. Jednak ten mecz nie był dla niego tak udany jak te poprzednie. Rozgrywający Filip Michałowicz, rówieśnik Marcela Jastrzębskiego, również debiutował w barwach Orlen Wisły Płock. Choć nie odgrywał w drużynie tak ważnej roli, jak właśnie Marcel, to jednak też należą mu się brawa i gratulacje.
Wychowankowie Chrobrego Głogów postawili pierwsze kroki w seniorskiej karierze i przed nimi wielka przyszłość. Aż trudno uwierzyć w to, że ten sezon się kończy i na mecz z ich udziałem będzie poczekać aż do 3 czerwca, gdy rozegrany zostanie finał Pucharu Polski. W nim, chyba niespodzianki nie ma, Płock zagra z Kielcami. To Płock jednak broni tego trofeum.
Po ostatniej kolejce sezonu przyznano również prestiżowe nagrody Gladiatory PGNiG Superligi. Marcel Jastrzębski zgarnął aż dwie statuetki – w kategorii „Odkrycie sezonu” oraz na najlepszego „Bramkarza Sezonu”. Stanął więc u boku największych gwiazd polskiej, ale i światowej piłki ręcznej.MK
Spoczywa tu już kilkanaście tysięcy głogowian
Tylko raz w roku,jest za mały !Bo na co dzień wystarcza .
A
09:21, 2025-11-02
Spoczywa tu już kilkanaście tysięcy głogowian
Jak pokazało życie parking jest 4 krotnie za mały
Auto
09:06, 2025-11-02
Pamiętamy…
mieszkanie po panu Sniegu kupila ukrainka a teraz wynajmuje od niej polka nic dodac nic odjac
final
21:54, 2025-11-01
Pamiętamy…
kto konczłl mechanik pamieta slowa ulubionej nauczycielki na powitanie JESTEM MAGISTER WIKTORIA KISTER JESTEM MALA ALE ZLA wiele bysmy dali by ja moc znowu uslyszec spoczywaj w spokoju
NIKI
21:39, 2025-11-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz