Kolejne sportowe sukcesy sióstr Kozdraś. Tym razem brąz i srebro dla Liliany

11:48, 24.05.2023 . Aktualizacja: 12:05, 24.05.2023

W minioną sobotę (20.05.) głogowianki - siostry Liliana i Hanna Kozdraś, na co dzień reprezentujące Jeleniogórski Klub Kolarski, stanęły na starcie jednego z najtrudniejszych wyścigów XC w Polsce Maja Włoszczowska MTB Race UCI XCO C1.

Liliana po zaciętej walce zdobywa srebrny medal ze stratą 7 sekund do 1 miejsca, natomiast jej siostra Hania zajęła 5 miejsce w międzynarodowej obsadzie. Siostry Kozdraś nie ukrywają, że jest to ich ulubiona trasa ze względu na bardzo trudne zjazdy po korzeniach i skałach oraz strome podjazdy.

To kolejny udany start młodych głogowianek, które pod koniec kwietnia w Ogrodniczkach na Białostocczyźnie wystartowały w pierwszym Pucharze Polski MTB XCO i Liliana w kategorii żakini wywalczyła tam brązowy medal, a Hania w kategorii juniorek młodszych dojechała na metę jako 7.

W najbliższy weekend siostry Kozdraś staną do rywalizacji na kolejnym Pucharze Polski, tym razem w Wałbrzychu.