Zamknij

V Bieg po książkę! Drużyny rozwiązały zagadki Głogowa. Najwięcej punktów zdobył mechanik

13:18, 24.05.2023 . Aktualizacja: 08:20, 25.05.2023
Skomentuj

Uczestnicy V Biegu po książkę poznali wyniki konkursu w bibliotece PWSZ-u. To tam miało miejsce rozstrzygnięcie biegu, wszyscy otrzymali nagrody w postaci bestsellerowych książek, a najlepsza drużyna zdobyła także Puchar Rektora PWSZ w Głogowie. Minimalną przewagą punktów trzeci raz z rzędu w głogowskiej grze terenowej zwyciężył Zespół Szkół Politechnicznych. 

Sześć drużyn sprawdziło dziś (24.05.) swoją wiedzę na temat Głogowa, jego historii i najbardziej rozpoznawalnych budynków. O teoretycznej części wydarzenia pisaliśmy TUTAJ. Jak uczniowie poradzili sobie jednak z zadaniami w terenie, które instruktorzy przygotowali dla nich w najciekawszych miejscach w Głogowie? Śledziliśmy ich zmagania.

Najlepiej na wszystkie pytania odpowiedziała drużyna z mechanika. To trio: Fabian Słowikowski, Jakub Pieniążek i Krystian Pierzchalski. Uczniowie z mechanika obronili więc wywalczony w dwóch poprzednich latach tytuł mistrzów Biegu o książkę. – W tym roku bieg był naprawdę trudny. Widzieliśmy jednak kilka osób, które uczestniczyły w poprzednich edycjach i cieszymy się, że młodzi lubią nasz bieg i zależy im na książkach, ale chcieliśmy stworzyć im prawdziwe wyzwanie i w ostatnich dniach przygotowaliśmy kompletnie nowe pytania – opowiada dyrektor biblioteki PWSZ-u Urszula Zięba. – Mimo, że nie jest to bieg na czas, to  niektórzy przyszli na metę bardzo zmęczeni. Młodzież lubi wyzwania i stara się ukończyć bieg jak najszybciej. Każdy z uczestników otrzymał inną książkę, ale za każdym razem był to bestseller – wyjaśnia.

Podczas Biegu o Książkę napędzała nas ciekawość. Znamy nasze miasto, ale zawsze to okazja, by dowiedzieć się nowych rzeczy o naszych zabytkach. Zadania nie należą do najłatwiejszych. W ruinach kościoła św. Mikołaja musieliśmy na przykład rozpoznać ulicę z czasów II wojny światowej. Okazało się, że to ulica na Rynku, tuż obok nas, ale wtedy wyglądała zupełnie inaczej. Byliśmy już w siedmiu punktach, został nam ostatni – mówił na finiszu biegu Oskar Soczewka z Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych.

Choć wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami, między drużynami rozwinął się duch prawdziwie sportowej rywalizacji. Oprócz wiedzy na temat Głogowa, drużyny wykazały się szybkością i wiedzą, która pomogła im, w najkrótszym czasie docierać do kolejnych punktów. Każda z drużyn miała indywidualną trasę prowadzącą po takich miejscach, jak ratusz, kościół Bożego Ciała, głogowskie muzeum, centrum informacji, marina, kolegiata czy właśnie ruiny kościoła św. Mikołaja. W każdym z tych punktów czekało na nich inne zadanie.

Poziom tegorocznej edycji biegu był bardzo wysoki. Wszystkie pytania były zupełnie nowe i wyśrubowane, a mimo to zawodnicy od początku szli łeb w łeb. W teście wiedzy zwyciężyła drużyna ILO, która zdobyła 27 na 30 możliwych do zdobycia punktów. Na drugim miejscu po pierwszym etapie uplanował się Zespół Szkół Ekonomicznych, który zdobył tylko o 1 punkt mniej, a obrońcy tytułu zajęli po teście trzecią lokatę. - Nadrobili to na trasie, gdzie za jedno zadanie można było dostać 5 punktów, a za inne 20  - mówi Urszula Zięba. Wato nadmienić, że wszyscy uczestnicy rozwiązywali dokładnie te same zadania, choć kolejność, w jakiej do nich podchodzili była różna. - Ostatecznie Zespół Szkół Politechnicznych zdobył łącznie 81,5 punku i był to najlepszy wynik tegorocznego biegu. Na drugim miejscu z wynikiem 80 punktów znalazło się ILO, a na trzecim ekonomik - dodaje.      

[FOTORELACJA]4377[/FOTORELACJA]

(BL)

 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%