Zamknij
REKLAMA

Posłuchali rapu o bohaterze narodowym. Tadek zaśpiewał na scenie MOK-u w Głogowie, by uczcić rotmistrza Witolda Pileckiego

19:07, 25.05.2023 . Aktualizacja: 19:50, 25.05.2023
Skomentuj

Z okazji 75. rocznicy śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się dziś (25.05.) koncert edukacyjny rapera Tadeusza „Tadka” Polkowskiego. Na wydarzenie zaproszone byli uczniowie głogowskich szkół ponadpodstawowych. W ten sposób kultywuje się w Głogowie pamięć o żołnierzu AK, który był organizatorem ruchu oporu w Auschwitz.

Tadek swoją muzyką podkreślał, że Pilecki to jeden z najdzielniejszych obrońców niepodległej Polski. Raper brał udział w wielu przedsięwzięciach o tematyce patriotycznej m.in. w hołdzie żołnierzom wyklętym. Był jednym z inicjatorów koncertów w hołdzie rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Jest też organizatorem akcji Rodacy – Bohaterom, której celem jest pomoc rodzinom polskich kombatantów zamieszkałych na Kresach.

W koncercie uczestniczyli przedstawiciele Zespołu Szkół Politechnicznych, I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych.

Spotkanie otworzył prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Przemysław Bożek. – Dziękujemy za kształtowanie postaw patriotycznych, a uczniom i nauczycielom za obecność – mówił prezes. Wydarzenie zorganizowane w ramach działań Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest LSSE, skierowane było do głogowskiej młodzieży.

[FOTORELACJA]4381[/FOTORELACJA]

(BL)

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%