Zamknij
REKLAMA

Występ artystyczny i mnóstwo atrakcji. Tak wygląda piknik na Dzień Mamy w przedszkolu nr 3 w Głogowie

13:32, 26.05.2023 . Aktualizacja: 20:05, 26.05.2023
Skomentuj

Dzień Mamy to święto wszystkich kochanych mam, które przecież przez całe życie troszczą się o swoje dzieci. Już od najmłodszych lat wiedzą o tym przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogowie. Przedszkolaki przygotowały występy artystyczne. Dzieci przygotowały do występów wychowawczynie.

– Mój synek ćwiczył w swoim pokoju wierszyki i piosenki, ale nie mogłam podsłuchać, bo bardzo pilnował tajemnicy. Zależało mu, żebym usłyszała te życzenia dziś – uśmiecha się Małgorzata Pawliszyn, dumna mama Franka i przewodnicząca rady rodziców. – Organizacja całego pikniku wymagała dużo pracy i środków, które pozyskaliśmy z kiermaszu wielkanocnego. Rodzice upiekli wtedy pyszne ciasta i przygotowali dekoracje. Na moich warsztatach dzieci lukrowały też ciastka na kiermasz. – opowiada i przyznaje, że przygotowywany od miesiąca piknik to wielki sukces z mnóstwem atrakcji i uśmiechami całych rodzin.

Na piknik przyszły całe rodziny. – Bardzo nas cieszy, że nie przyszły tylko mamy, ale też tatusiowie – mówi Wiesława Paszek, dyrektorka przedszkola. – Mieliśmy taki właśnie zamysł, żeby rodzice z dziećmi spędzili cały dzień i żeby nikt nigdzie nie musiał się spieszyć. Pierwszy raz organizujemy tak dużą imprezę. Są dmuchańce i mnóstwo atrakcji. Dzieci mogą malować, rysować i przebierać się do zdjęć – wymienia dyrektorka.

Obchody Dnia Mamy zaczęły się o godzinie 10. Po części artystycznej dzieci mogą zjeżdżać na dmuchańcach albo brać udział w zabawach z klaunem i animatorką. Jest też puszczanie baniek mydlanych i artystyczne rysunki. W strefie artystycznej dzieci malują wszystko, co im podsunie na myśl wyobraźnia. Dwaj koledzy Wojtek i Franek wpadli na pomysł, by namalować aniołka i diabełka.

Przy specjalnym stanowisku uczennice PWSZ-u malują dzieciom twarze i kolorują włosy. Dla dziewczyn znajdą się śliczne pasemka, a dla chłopców wystrzałowe tatuaże. Oczywiście każdy może się wystroić jak tylko chce, bo przecież piknik jest właśnie po to, by bawić się z bliskimi i na całego. Piękne wąsiki i nosek kotka pokazuje Ola, która podobnie jak Mikołaj, spędza czas ze swoją mamą. Przedszkolaki wytuliły już swoje mamy i życzyły im wszystkiego najlepszego.

Na pikniku nie może zabraknąć też jedzenia. Pyszna grochówka i kiełbaski posilają do dalszej zabawy, a na deser panie rozdają słodkie galaretki owocowe. Taka galaretka bez wątpienia smakuje Tomkowi. Oczywiście w tak ważnym dniu, chce się nią podzielić ze swoją mamą.

(BL)

[FOTORELACJA]4384[/FOTORELACJA]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

chudychudy

0 0

walczmy z nadwagą bo będzie masakra 11:12, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%